Чт. Июл 9th, 2020

Весна по-київськи: столичні мешканці засмутили Кличка суперечками про котиків

Київрада на одному з найближчих засідань може ухвалили рішення, яке безумовно підтримає переважна більшість киян та гостей столиці. Днями постійна комісія Київради  з питань ЖКГ та ПЕК підтримала петицію щодо визнання котів частиною екосистеми Києва. Хоча навіть із цього невинного питання може бути серйозне протистояння. Не даремно ж до дискусії про долю київських котів долучився міський голова Віталій Кличко.

Зокрема, на засіданні постійної комісії автор звернення Вікторія Кирилюк зазначила, що у Києві збільшується кількість випадків знущання над котами: їх труять, нацьеовують псів, замуровують у підвалах: “З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства”. А щоб не було підстав для киць-хантерів убивати тварин на вулицях міста та у дворах, автор петиції  пропонує унормувати їхнє право жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природної дератизації — знищення гризунів. «Водночас, — вважає автор петиції, — слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок. Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями Києва — повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень. Києву – бути гуманним до тварин містом!»

Але на засіданні комісії були й прибічники альтернативної точки зору.  Мешканці Дніпровського району,  представники кількох будинкових кооперативів висловилися рішуче проти, аби безпритульні тварини безперешкодно проживали на дахах та у підвалах, адже можуть бути носіями низки небезпечних хвороб та провокувати алергічні реакції.

“Ми живемо у великому місті. Хтось висловлюється за, хтось проти. Нам потрібно завжди шукати компроміси і знаходити рішення, які б влаштовували обидві сторони. Всі питання, які відбуваються в місті, надзвичайно важливі. І якщо є підтримка громади тієї чи іншої петиції, ми не можемо залишатися осторонь. Тому профільні комісії мають розглянути звернення щодо визнання котів частиною екосистеми Києва та окреслити план дій”, — наголосив Київський міський голова Віталій Кличко.

Постійна комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу підтримала електронне звернення та доручила виконавчому органу Київради (КМДА) розробити цілісну програму реалізації петиції. Презентувати її мають уже за місяць. Також свій висновок мають надати фахівцям з дотримання санітарних норм.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *