Вс. Сен 27th, 2020

Бурная кипящая среда

17155233_1401430203260977_6625471220125941786_n

В среду, 15 марта, работа Верховной Рады была сорвана: представитель «Народного фронта» Антон Геращенко завел в сессионный зал представителей Нацгвардии и Нацполиции, вице-спикер Оксана Сыроед сочла это грубейшим нарушением Регламента работы парламента и закрыла заседание. Несмотря на официальное закрытие заседания, депутаты остались в зале и провели заседание депутатов. Короткий спор, считать ли мероприятие собранием коалиции или нет, ни к чему конкретному не привел.

Кризис был вызван желанием «НФ» предоставить слово бойцам-участникам ночной стычки с народным депутатом Парасюком. Вице-спикер (креатура «Самопомощи») среагировала мгновенно. Вот ее пост в социальной сети: «Парламентське ГКЧП. Щойно вимушена була закрити ранкове засідання Верховної Ради у зв’язку з тим, що до зали засідань незаконно проникли представники органів правопорядку і захопили парламентську трибуну. Відповідно до закону (до ч.2 статті 5 Регламенту) під час пленарного засідання у залі пленарних засідань можуть перебувати виключно народні депутати України). При цьому хтось дав дозвіл включити мікрофони для шоу. Хто відповідатиме за знищення парламенту?» В кулуарах Верховной Рады Оксана Сыроед в комментарии журналистам заявила, что обратилась в прокуратуру по поводу захвата парламента.

Ее поддержала в социальной сети Инна Богословская: «Контрреволюция набирает обороты. Антинародный «народный фронт» демонстративно завел в зал парламента полицейских. Это грубая демонстрация силы и создания полицейского государства. Они, эти негодяи, обогатившиеся на Майдане и после Майдана, показывают всем истинным украинским патриотам, что они становятся «хозяевами страны». Антон Геращенко завел полицаев в зал. Без Авакова, Яценюка, Турчинова и Парубия это произойти не могло. Заседает Совет национальной безопасности и обороны. Стране брошен вызов! Сейчас главное — не суетиться. Общество должно собраться, определиться с основными параметрами нового Общественного Договора, выработать план действий и организовать процесс смены контрреволюционной власти в Украине. Только умно и сохранно для безопасности страны».

А вот заявление оппонентов – фракций парламентской коалиции: «Фракції Верховної Ради, що входять до коаліції “Європейська Україна”, підтримують дії Національної поліції і Служби Безпеки України щодо наведення правопорядку в зоні антитерористичної операції. Законні вмотивовані дії правоохоронців заслуговують на повагу та підтримку з боку громадськості.

13 березня представники Нацполіції провели превентивну контрдиверсійну операцію щодо окремих учасників блокади в зоні АТО. Всіх затриманих уже звільнено, жоден із них не постраждав. Припиняючи незаконні дії активістів і вилучаючи у них зброю, правоохоронці діяли професійно, толерантно, в інтересах національної безпеки і, найголовніше, правомочно.

Нагадуємо: зона антитерористичної операції точно не є місцем, де громадяни можуть розгулювати зі зброєю (неважливо, легальною чи ні, імпровізованою чи військовою). Блокування транспортних шляхів – це правопорушення, якими б політичними вимогами воно не виправдовувалося. Національні інтереси України вимагають від правоохоронців запобігати таким діям.

У сьогоднішній поліції багато тих, хто вчора стояв на Майдані. Хто пам’ятає кийки і кулі Захарченка. Активісти й добровольці мають якомога активніше вливатися в лави Нацполіції, СБУ, прокуратури й очолити оновлення правоохоронних органів зсередини, а не протиставлятися їм.

Фракції коаліції “Європейська Україна” засвідчують свою беззастережну повагу до гарантованих Конституцією політичних прав і свобод українців і вимагатимуть цього від Національної поліції та інших державних органів. Громадяни мають право на мирний протест, в тому числі щодо відносин із окупованими територіями – і ми будемо захищати це право.

Ми підтримуємо дискусії в парламенті, в ЗМІ і будь-де в рамках закону. Кабінет Міністрів уже ухвалив постанову, яка чітко врегульовує перелік товарів, які тимчасово дозволено переміщувати через лінію розмежування на Донбасі. Ці перевезення критично необхідні для української економіки. І це лише початок публічного, прозорого, законного розв’язання тих проблем, щодо яких організатори блокади намагалися влаштувати силовий шантаж.

Ми категорично засуджуємо спроби маніпуляції громадською свідомістю і викривлення фактів. В тому числі, спекуляції про, начебто, неправомірні дії правоохоронців. Не дамо зіштовхувати активістів із правоохоронцями, роздмухувати внутрішній громадянський конфлікт на користь агресору. Ми, за жодних обставин, не дозволимо ослабити країну і знесилену віддати її Путіну».

Обострение противостояния в Верховной Раде происходило на фоне экстренного заседания СНБО, где президент Петр Порошенко нелицеприятно отозвался и о фракции «Самопомощь», и о Парасюке, назвав последнего «депутатом среднего рода».

Выступление президента на заседании СНБО 15 марта: «Блокувати чи не блокувати? Підтримувати з окупованим районами бодай мінімальні економічні стосунки чи обрубати все? На ці питання можна відповідати по-різному. Залежить від того, якої ми дотримуємося стратегії.

Негативний ефект блокади для всієї України абсолютно очевидний, але кардинально вплинути на окупантів вона не здатна. Через сотні неконтрольованих Україною кілометрів українсько-російського кордону вони легко можуть отримати все, що їм треба – із Російської Федерації. І так само продати туди все, що їм треба. Пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію.

За півтора місяці блокадники не наблизили, а віддалили перспективу повернення цих районів. Не посилили, а послабили вплив України по той бік лінії зіткнення. Не розвіяли прищеплені російською пропагандою страхи серед наших співвітчизників – посилили. Не повернули хоча б одного полоненого – а саме ж з цієї вимоги починали акцію, чи не так — тільки погіршили їхнє становище. Не вгамували агресивність Росії, а ще більш її розпалили. Не сприяли відновленню територіальної цілісності України, а, навпаки, ще більше ускладнили це завдання. Воно стало ще дорожчим, ще важчим, ще небезпечнішим.

Завдяки спільним зусиллям блокадників та терористів Україна втратила свої підприємства, і це, на жаль, створило абсолютно нову реальність.

Тому зараз, сьогодні, пропоную Раді національної безпеки та оборони ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного – і не лише залізничного – сполучення з окупованою територією. Воно діятиме доти, поки окупанти не повернуть назад під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва.

Післязавтра виповнюється сто років початку Української національної революції 1917-1920 років. За ті чотири роки влада в Україні мінялася як мінімум 14 разів – поки не дісталася Кремлю на цілих сімдесят один рік.

Наші опоненти пропонують повторити той сумний експеримент. Я ж не хочу, щоб Україна ще раз наступила на подібні граблі. Ми мусимо зупинити сценарій дестабілізації ситуації в Україні і переграти ті політичні сили, які свідомо чи всліпу за тим сценарієм діють».

Народный депутат («НФ») Александр Дроздик добавил конкретики: «Сироїд, в порушення Регламенту закрила ранкове засідання ВР, боючись почути тих хто захищає нас і нашу країну в прифронтовій зоні

Три фракції звернулися до головуючої з вимогою виступу побитих нацгвірдійців. Відповідно до регламенту головуюча мала поставити це на голосування. Якщо є підтримка 150 депутатів, нацгвардійці мали право виступити.
Але цього Сороїд не зробили і втікла разом з Самонемічу з зали засідань.
В результаті на вимогу ради коаліції в залі відбулися збори депутатів і нацгвардійцям дали змогу виступити перед депутатами і всією країною».

Итого: Верховная Рада парализована до четверга, 16 марта, блокадники, как полагают на Банковой, нейтрализованы. Сами же блокадно-оппозиционные силы, напротив, оживились и дружно обвиняют Порошенко в узурпации власти и в создании полицейского государства.

О настоящих причинах происходящего читайте здесь.

ЗамПолит

Фото страница Сергей Лещенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *