Сб. Авг 24th, 2019

Украинские олигархи определились с новым президентом

Народный депутат фракции БПП Владимир Арьев в социальной сети высказал предположение, что Юлия Тимошенко достигла договоренностей с Игорем Коломойским и, имея поддержку еще и Фирташа-Левочкина, начинает президентскую кампанию: «Паззл склався. Олігархи, принаймні двоє, здається визначили свого майбутнього кандидата в президенти. Точніше, кандидатку. Інформація про координацію команди Тимошенко з групою Фірташа-Льовочкіна та наданням їхніх медіа-майданчиків (як вже було з Інтером) для розкрутки ЮВТ доповнилася новими даними і новим олігархом, з яким у неї раніше була війна. Власне, Фірташа-Льовочкіна вона теж декларувала ворогами. Але…
13 березня о 10:15 в Женеву вилетів літак рейс номер 485 з Олександром Абдуліним на борту.Абдулін відповідає за медіа-кампанію Тимошенко. І можна було би сумніватися що там, у Женеві, він провів зустріч з Коломойським, якби він не повернувся наступного дня чартером MPRVT Женева-Рівне разом з партнером Коломойського Ігорем Палицею. Судячи по вельми компліментарному ефіру ТСН в неділю під назвою «Інтимні зони» з Тимошенко, то була лише проба пера і далі медіа Коломойського швидше за все стануть цілком лояльні до ЮВТ.
Можливо, я помиляюсь, але вся інформація свідчить про новий договорняк. Олігархи хочуть відіграти ситуацію назад, оскільки за три роки вони поволі втрачали свій вплив і можливості заробляти на державі. А от що конкретно їм тепер обіцяно можна лише здогадуватись, аналізуючи втрачене обома угрупованнями».

Смело мы в бой пойдем

Хотя боевой характер Юлии Тимошенко широко известен, мы также знаем, что бросаться в бой без причины и без надежной поддержки она не станет. Сейчас в околотимошенковском окружении продвигается идея импичмента президенту Петру Порошенко. Такие призывы можно найти, в частности, в группе «Батькивщина» в социальной сети.

15 марта, сразу после событий в Верховной Раде, Тимошенко дала пресс-конференцию, а партия ВО «Батькивщина» приняла заявление по событиям в ВР и решению СНБО.

Суть публичных заявлений любопытна. Во-первых, критика решения СНБО, акцент на пленных, которых не вернули. Во-вторых, и это куда существеннее, требования отчета Петра Порошенко о расследовании силового разгона блокады ОРДЛО и инициирование расследования инцидента в ВР (обращения в ГПУ, НАБУ и СБУ). Даже если сведения о сотрудничестве с Коломойским и Фирташем-Левочкиным – фейк, активизация Тимошенко слишком заметна и точно сориентирована.

Выбор страшнее раскола

Итак, почему ЮВТ может так рьяно требовать расследования инцидента? В заявлении «Батькивщины» сказано о депутатах «Народного фронта». Тем самым, фракция БПП, следовательно, и Банковая, поставлены в неудобную ситуацию: если БПП поддержит постановление о расследовании инцидента с камуфляжниками, то вроде бы как «сдаст» своих соратников «НФ», если нет – разделит негативы от критики такого демарша.

Судя по двусмысленным маневрам «НФ», там есть компактная группа тех, кто настроен на разрыв с БПП. По заявлениям радикальные «нарфронтовцы» ближе к «Самопомощи», чем к умеренной БПП. Тимошенко не раскалывает коалицию, она предлагает выбор. Это значит, что «НФ» может торговаться с БПП с более выгодных для себя позиций.

Умиротворяющая риторика

Что может противопоставить БПП? Народный депутат и первый вице-спикер Ирина Геращенко в социальной сети изложила, по сути, ответные тезисы. Имеет смысл привести пост полностью: «

Хочеться виграти війну, а не бій, перемогти ворога , а не Украіну, знищити агресора, а не українську економіку.
Прошу всіх тактиків і стратегів, які на всі лади захищали аферистів без освіти , але з депутатським значком і пістолетом у штанях, психопатів і іх наставників, фракцію, що йшла під правими гаслами, а скотилася в непристойне лівацтво, запам’ятати дуже точні слова з виступу президента на РНБО , про так званих блокадників, які допомогли ворогу знищувати українську економіку і украінські підприємства. Наслідки цієі авантюри будуть дуже болючими для украінськоі економіки і для суспільства, для десятків маленьких підприємств — суміжників, що працювали на підрядах. Олігархи переживуть, там жирова прослойка ого-го. А от українському бюджету і десяткам маленьких підприємств в Східній і Центральній Украіні буде важче. І от коли ці наслідки відчують в Запоріжжі, Кривому Розі, Кропивницькому, в тому числі і родини заручників, згадайте всі ті непопулярні, але чесні речі , які говорили вам про гібридну війну, і потім задавайте питання не владі, а авантюристам, що тягли вас на «редути». І да, згадайте і про те, що ці авантюристи нікого не звільнили, а тільки все ускладнили.
P. S. Дуже прошу журналістів і всіх думаючий людей в ці дні послухати експертів з економічною освітою, а не психопатів і сублімуючих жіночок » в поіске себя», щоб розуміти наслідки авантюр психопатів. Знищення Украіни — це і є торгівля Украіною, на крові, заради партійних рейтингів і іміджу неофітів, що ніяк не можуть знайти себе в політиці….».

Гарант стабильности

Косвенно версия о Тимошенко-кандидате подтверждается поспешным интервью президента Украины Петра Порошенко вечером в среду, 15 марта. Основные тезисы интервью центральным телеканалам: досрочных выборов не будет, я обеспечу стабильность, Россия заинтересована в дестабилизации, президент не влияет на суд, блокада вылилась в потери. Больше по блокаде: «е перші результати блокади: раніше платили в бюджет України, а зараз – платять у бюджети окупантів. Зважаючи на такий розвиток подій, владою і було ухвалено рішення про тимчасове припинення транспортного зв’язку із цими територіями. «Ми не могли прийняти продукцію із захоплених, вкрадених виробництв і ситуація вимагала рішучих і швидких дій. І це перша мотивація, яка повністю забороняє переміщення товарів, а це були в основному лише товари цих українських підприємств, через лінію зіткнення. Наголошую, що йдеться не лише про три переїзди, де стояли ці піарівські редути, а по всій території – автомобільні, залізничні та інші шляхи сполучення, які не дозволяють здійснювати переміщення товарів», — підкреслив Президент в інтерв’ю українським каналам».

Банковая противопоставляет Туровской стабильность и условный мир вместо неопределенности и хаоса. Юлия Тимошенко привычно воспринимается как вождь бунта и с меньшей достоверностью как дева мира. В отличие от нее, Петр Порошенко модет сослаться на три года относительно успешного руководства страной в условиях войны, вооруженной агрессии. По крайней мере, на взгляд обывателей.

Правда, обывателям не слишком понравятся санкции против «дочек» российских банков. Даже если там просто зарплатные карты, переводить их из банка в банк немалая морока.

Но так как решают судьбу украинских президентов не только и не столько украинские граждане (за редким исключением), то дальнейшее развитие событий будет зависеть от воли нескольких человек. Кстати, по некоторым сведениям, в Вену летал не только соратник Тимошенко, но и лично Олег Ляшко. После этого он был избран делегатом в ПАСЕ вместо Андрея Лозового.

А в тиши еще не срубленных киевских каштанов спокойно дожидается своего часа Виталий Кличко.

Лилия Брудницкая, эксперт ЦСП «ВыбоР»

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *