Сб. Фев 23rd, 2019

Павло Унгурян: «Україна зміниться тоді, коли зміниться в серці кожна людина»

Унгурян-портрет

У цю неділю, 17 вересня, на головній вулиці столиці відбудеться святкування 500-річчя Реформації та Дня Подяки. Одночасно з киянами та гостями міста подію відзначатимуть в багатьох країнах світу. Передбачені численні цікаві заходи. Участь є абсолютно безкоштовною. Про особливості події розповідає народний депутат, голова Центрального Оргкомітету R500 Павло Унгурян.

Маємо дякувати Творцеві, який береже Україну

— Пане Павле, що чекає на гостей Дня Подяки?

— Концерт величезного хору та оркестру, виступи зірок естради, фестиваль соціальних проектів, інтерактивні розваги. Розпочнемо День Подяки о 10-00 молитвою на Хрещатику. Потім усі бажаючі зможуть перейти до кількох локацій, де будуть і силове шоу, і конкурси, і спортивні змагання, розіграші та інші розваги для всієї родини (з подарунками), вуличний кінотеатр. Волонтери з усіх куточків нашої Батьківщини створять смачну карту України – з овочів та фруктів. Також 17 вересня стане фіналом Всеукраїнського двотижневого Автопробігу. Понад 1000 учасників на автомобілях (які в цілому проїдуть 5 тис. км по 24 областях країни) п’ятьма колонами з прапорами областей урочисто в’їдуть на Хрещатик.

Родзинкою свята стане участь Ніка Вуйчича- унікальної людини, яка своїм життям підтверджує, що завжди є за що дякувати Творцю. Він народився з такими серйозними вадами — без рук, без ніг, але зміг у своєму житті завдяки вірі в Бога досягти неймовірних успіхів і перетворень на краще: навчитися друкувати на комп’ютері, малювати, чистити зуби, кататися на скейті, плавати в басейні. Зараз Нік опановує серфінгові дошку на хвилях Тихого океану. І, напевне, одне з головних його досягнень — народження двох дітей. Нік Вуйчич триста днів на рік подорожує, відвідує найвіддаленіші країни, які потерпають від воєн, епідемій, стихійних лих і підтримує як звичайних людей, так і людей з обмеженими можливостями. Для нас це велике натхнення і радість, що він вперше в Україні зробить такий благодійний виступ просто неба, на Хрещатику.

— Який зміст вкладається у відзначення Свята Подяки саме на Хрещатику? Адже цьому передував масштабний автопробіг. І які саме країни разом святкуватимуть з Україною?

За все, що є в нашому житті, ми маємо дякувати: батькам, які нас народили і виховали, вчителям та людям, які трапляються на шляху. І найголовніше — ми маємо дякувати Творцеві, який дав життя і який сьогодні, незважаючи на непрості обставини, береже Україну. Тому перша і головна причина святкування Дня Подяки – це вдячність Творцеві за те, що ми маємо як держава та як суспільство.

— Але вважається, що День Подяки не є традиційним для українського суспільства…

Святкування Дня Подяки (Дня врожаю, Дня жнив) – це є в традиції багатьох українських родин, церков і громад. Зокрема, протестантських церков, які становлять приблизно третину всіх релігійних організацій України (понад 10 тисяч). І традиція відзначати свято подяки століттями існує в українських протестантських церквах. У цьому році ми разом зі всіма країнами світу відзначаємо 500-річчя Реформації, що призвело до кардинальних змін у житті європейського континенту, до формування євангельської протестантської гілки християнства. Отже, ми приєднуємося до подібних традицій багатьох народів світу: є в Ізраїлі таке свято, і в Німеччині «октоберфести» колись починалися як святкування врожаю. Наймасштабніше у статусі державного свята –День Подяки у США. Походження цього свята має історично-релігійну платформу.

— Утім, раніше масштабного святкування не було.

Християнські церкви, не лише протестантські, уже більше 10 років ініціювали в різних форматах і в столиці, і на місцях святкування Днів Подяки. Але в цьому році, підтримуючи Указ Президента про відзначення 500-річчя Реформації, погодилися разом провести День Подяки на Хрещатику. Тому що сьогодні ми як країна, як суспільство знаходимося у дуже непростій і дуже турбулентній ситуації. Але Україна жива, вона розвивається, народжуються діти, йдуть реформи. Не все вдається, але ми маємо за що подякувати Богові.

Президент України підписує Указ про відзначення на державному рівні 500-річчя Реформації.

П’ять променів об’єднають країну

— Щодо автопробігу, учасники були у найгарячіших точках Донецької та Луганської областей. Якими є враження і чи включено до програми автопробігу Крим?

 — Всеукраїнський автопробіг «Об’єднаємо Україну разом!» (офіційна назва) також присвячений відзначенню 500-річчя Реформації. Він одночасно стартував з 5 точок. Найсхідніша – це Широкино, зона бойових дій Донецької області — через Слов’янськ на Харків, потім на Суми, Чернігів, потім на Київ. Наступний промінь автопробігу стартував у Маріуполі і рушив на Бердянськ, з Бердянська на Запоріжжя, потім на Дніпро, Полтаву і в Київ. Південний промінь стартував з українського Придунав’я, з Ізмаїлу і, прямуючи через Бєлогород-Дністровський, Чорноморськ, Одесу, Южний, Миколаїв, Херсон, Кропивицький, Черкаси – на Київ. Західні промені: Чернівці –Хмельницький — Вінниця-Умань-Жашків-Біла Церква. І найзахідніший промінь почався з Закарпаття через Львів, Рівне, під’єднається Тернопіль, Волинь, Житомир і знову Київ. Таким чином, 5 променів об’єднають Україну з фіналом автпробігу 17 вересня на Хрещатику. Основна ідея автопробігу –об’єднати людей з різних областей, проголосити єдність України. Зрозуміло, що ми не зачіпаємо окуповані території. Ми відвідуємо військових на передовій у Донецькій і Луганській областях. Учасники пробігу стартували безпосередньо з зони АТО, південний промінь пройде через Чонгар Херсонської області, де буде встановлено український прапор. І на всіх місцях зупинки автопробігу звершується молитва за Україну, за мир, за перемогу, за сім’ї героїв, які захищають нашу країну.

 Будемо молитися за справжню Реформацію

— Яким буде в молитві за Україну, котру, напевне, розділять гості зі США, Великобританії, бачення майбутнього нашої держави?

 Насправді у Святі Подяки візьмуть участь велика кількість гостей з-за кордону. Це і політики з США, представники Британського парламенту, відомі зіркові люди як України, так і зарубіжжя. Мотивація у них одна: молитися за справжню Реформацію і сприяти цьому. Адже вони на прикладі своїх країн можуть показати, як країни за кілька десятиліть завдяки духовним перетворенням у серцях людей ставали успішними.

— Є приклади?

— Президент України ще минулого року видав Указ про відзначення 500-річчя Реформації як феноменальної історичної, культурної, духовної події в історії Європи і всього світу. Тому що принципи Реформації працюють не тільки на Європейському континенті, але вони спрацювали при формуванні найуспішніших країн світу – США, країн Північної Європи, Південної Кореї. До речі, Південна Корея десь подібна до нас: теж війна, окуповані території, теж розділена (Північна Корея). Але подивіться на неймовірний успіх сьогодні Південної Кореї! Це успіх, який базується на тому, що християнство, Євангеліє, біблійні чесноти стали вказівником для всього народу. І за кілька десятиліть з дуже бідної країни Південна Корея перетворилася на Східноазіатського тигра, стала локомотивом Південноазіатської економіки!

— Що проситимете у Бога?

— Найголовніше для України – щоб люди вірили в Бога і виконували Його заповіді. А в Його заповідях є все, що потрібно для успіху.

— Скільки учасників очікуєте?

— Ми очікуємо декілька сотень тисяч людей. Запрошуємо як киян, так і жителів кожної області, районних і обласних центрів, сіл. Ми також очікуємо тисячі людей з обмеженими можливостями, ми привозимо їх з регіонів і робимо для них спеціальний сектор біля сцени. Знаєте, нам важко збагнути: як дихати, коли маєш опору лише на свій хребет, як їсти, як ходити в туалет, коли тебе має хтось нести. І при цьому випромінювати неймовірну енергію радості і готовності служити іншим. І коли людина з такими обмеженнями, як Нік Вуйчич, падає, але піднімається і знаходить сили радіти кожному дню — це надихає всіх. Тому я очікую найкращих емоцій для себе, для своєї сім’ї, для всієї України.

— Який аргумент для Ніка Вуйчича став вирішальним під час ухвали рішення про поїздку до України?

Я думаю, найголовніша аргументація для нього – це його любов до України. Він уже кілька разів був тут. Каже, немає жодної країни, де б його так зустрічали, де б йому було так радісно розмовляти з людьми. Він дуже любить обніматися з людьми, хоча у нього немає кінцівок, любить дарувати радість і свою посмішку. Він хоче підтримати Україну в тій страшній боротьбі, яку вона веде за незалежність, підтримати сім’ї тих, хто втратив близьких, хто зазнав ушкоджень у цій страшній війні. Друге — це запрошення Ніка на відзначення 500-річчя Реформації у центрі столиці.

 

Українці все більше відкривають серця один одному

— Соціологи відзначають відносно високий рівень агресивних настроїв у соціумі. Тож ми скоріш звинувачуємо, ніж дякуємо.

— І це погано. Ми звикаємо до того, що в нас вже є, і відчуття вдячності зникає з огляду на те, як багато нам ще потрібно. Вимушений констатувати, що в багатьох сферах нам як представникам апарату державного управління потрібно багато що зробити для людей. Але, з іншого боку, нашому народу вже є багато за що дякувати Богу. Народу в цілому і кожному українцеві зокрема. Тому що, відвідуючи зону бойових дій, ми бачимо, наскільки добре у мирній Україні. Відвідуючи країни, які знаходяться дуже далеко від нас, на африканському чи азіатському континенті, ми розуміємо, наскільки Україна є комфортною, гарною, освіченою, заможною навіть у порівнянні з цими країнами. І я бачу, що українці рік від року, особливо зі спільної боротьби за незалежність і європейський вибір на ЄвроМайдані, все більше і більше відкривають серця один одному. Ще є агресія, ще є злість, та вже багато людей стають на шлях доброчинності, допомоги. І це є Реформація країни. І за це треба дякувати!

— У нас так ведеться, що передусім людям муляють економічні проблеми. Ви своїм заходом привертаєте увагу до духовних цінностей як до підстави економічного розвитку. Як це може спрацювати?

 Це вже працює. Адже ніхто ніколи не заставить людину жити чесно, працювати самовіддано, виховувати дітей відповідально, будувати стосунки у сім’ї виважено і з любов’ю. Це не пропишеш у законі, це не змусиш зробити силою прокурора. Це те, що є внутрішньою мотивацією людини. Формуються характер і свідомість з правильними принципами на основі духовних цінностей. Можна наводити багато прикладів, коли справжні успішні реформи починалися з реформи внутрішнього світу людей. А от намагання лише ідеологічно насадити новий стиль життя без глибинної віри людей зазнавали краху, як це сталося з атеїстичним СРСР. А США, Південна Корея, практично вся «Велика двадцятка» – це успіх людей, який заснований на глибинних цінностях віри.

Не стільки свято, скільки служіння

— Очікується справді яскраве свято, котре дасть багатьом заряд позитиву. Але недавно були жорсткі дискусії у суспільстві: чи не доцільно, замість парадів і свят, ці кошти відправити на передову (в зону АТО). Якою є Ваша позиція?

— У нас не стільки свято у його стереотипному розумінні, а свято подяки Богові. І якраз таки у ньому ми будемо служити нужденним. Ми хочемо привезти людей з обмеженими можливостями, щоб і в їхньому житті відбулося свято. Завдяки автопробігу ми відвідаємо багато міст, райцентрів, сіл, а в них – притулки, будинки для стареньких людей і для хворих. Тобто це все і є служіння. І головне, що ми цим відзначенням хочемо донести ідею: Україна зміниться тоді, коли зміниться в серці кожна людина, коли в її серце прийде віра, надія, любов і відповідальність за себе, за своїх дітей, за своє подвір’я, дім, район, школу, університет, державу. Тоді прийде справжній успіх.

ЗамПоліт

Фото прес-служба Павла Унгуряна

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *