Вс. Сен 27th, 2020

У Кабміні починається дещо цікаве

Український уряд розколюється на очах: не пройшло і двох діб відтоді, як прем’єр-міністр Володиимр Гройсман вимагав від керівництва «Укрзалізниці» фінплан на 2018 рік, як надійшла й відповідь. Міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу у четвер, 21 грудня, висловив вимогу відставки Генерального прокурора Юрія Луценка.

Мністр фінансів аргументує свою вимогу затягуванням розслідувань дій керівництва ПриватБанку: жодне провадження не доведене до суду, натомість розслідування дій Мінфіну та співробітників НБУ і самого ПриватБанку хваві.

Олександр Данилюк нагадав і про зустрія Генерального прокурора Юрія Луценка в Амстердамі з українським олігархом Ігорем Коломойським, яка, на його думку, напередодні суду в Англії «викликає багато запитань».А ще Генпрокурор дискредитував себе атакою на нові антикорупційні органи,нагадав Данилюк.

Генпрокуратура відреагувала оперативно Речник ГПУ Андрій Лисенко на своїй сторінці у соцмережі зазначив, що у Генпрокуратурі «заява міністра фінансів щодо відставки Генерального прокурора розглядається як банальне бажання уникнути кримінальної відповідальності за встановлену ДФС несплату ним податків на суму 746343 грн».

Бунт лояльних

Олександр Данилюк призначений за квотою БПП, але лояльним до Баокової його можна вважати умовно, оскільки він був пов’язаний більше з Льовочкіним та Януковичем. Але саме Данилюк був хронологічно першим представником президента Петра Порошенка у Кабміні, потім заступником голови його Адміністрації.Особливих причин бунтувати, окрім справи про енсплату податків, у нього начебто немає.

Але рішення Лондонського суду щодо активів низки українських олагірхів, можливо, стало тестом для оточення Порошенка на відданість. Принаймні, так можуть вважата на Банковій.

З іншого боку, заява Олекскндра Данилюка схожа на заяву Айвараса Абромавічюса про начебто корупційні дії соратника Петра Порошенка —  Ігоря Кононенка. Міністр фінансів натякає, що Генеральний прокурор міг бути посередником або фігурантом змови Банкової та Коломойського з приводу розподілу активів та прибутку ПриватБанку.Айварас Абромавічюс після своїх заяв пішов у відставку, гарно полишивши уряд Арсенія Яценюка. Не виключено, Олександр Данилюк відчуває або й передбачає суттєві кадрові перестановки в уряді й «мостить» собі запасний майданчик на випадок відставки або загрозливого (для нього) «коливання грунту». Адже цільовою аудиторією заяв Данилюка є наші зовнішньополітичні партнери.

А для деяких політиків, особливо в уряді, заява Данилюка може зіграти роль «відмашки» для активних позирань на всі боки, на випадок відставки уряду або окремих посадовців.

Грунт хитається

Нині складно сказати, наскільки обгрунтованим є занепокоєння міністра фінансів. Радше, йому вигідно створити напружену атмосферу в Кабміні, викликати Банкову на різкі дії чи заяви у відповідь, а то й посіяти паніку у лавах чиновників. Заява про відставку – деякий запобіжник від арештів чи кримінальних переслідувань, які можна пояснити політичними репресіями.

Банкова поки мовчить, відповідь Генеральної прокуратури свідчить, що там гру не підтримали. Президенту Порошенку, який не без зусиль утримався під тиском вуличних маршів Саакашвілі, наразі не потрібні будь-які кризи центральних органів влади, чи то законодавчої, чи то виконавчої.

Тому, під прикритттям новорічних свят, Банкова утримається від різких рухів. А от Кабмін проходитиме перевірку на міцність, перш на все, міцність нервів.

ЗамПоліт

Фото Офіційний сайт уряду України    

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *