Ср. Дек 11th, 2019

Гройсман остаточно відхрестився від Єжова

Уволили

Першого робочого дня у новому році Кабінет Міністрів позбавився Станіслава Єжова, який перебуває у СІЗО за підозрою у підривній діяльності.За даними Українських новин, заступника керівника протоколу прем’єр-міністра Станіслава Єжова було звільнено за представленням керівника Апарату прем’єра. На урядовому сайті поки що підтвердження цієї інформації відсутнє.

Якщо дані Українських новин відповідають дійсності бодай частково, звільнення Єжова – достатньо помітний симптом слабкості позицій прем’єр-міністра. Виявом сили був би захист свого підлеглого, який, до того ж, був наближеною особою, оскільки виконував обов’язки перекладача. В українських реаліях, якщо така фігура, як Володимир Гройсман, «здає» людину зі своєї команди, то або Єжов має серйозну провину, або прем’єр відчуває небезпеку для себе особисто.

У випадку зі Станіславом Єжовим можна було б припустити, що йдеться про провину, якби не відповіді Володимира Гройсмана по цій справі на останній у 2017 році Годині запитань до Уряду у Верховній Раді. Начебто прем’єр пояснив свою роль у затриманні Єжова. Однак він же заявив, що серйозної інформації Станіслав Єжов не мав, тому втрати незначні. Водночас «місяцями йшла операція, але жодного витоку і жодного натяку не було». Припустимо, заступник керівника протоколу не міг не мати доступу до даних, котрі не складають держтаємниці, але для наших ворогів є важливими. З початку операції Єжов як людина з досвідом роботи в органах центральної влади не міг не помітити змін у якості інформації, що надходить до нього, Якби було так, він, мінімум, насторожився б. Але ні, для самого Станіслава Єжова затримання стало наче грім з ясного неба.

Питання, наскільки несподіваним для самого Гройсмана стало звинувачення Єжова,залишаться актуальним. І про це якраз і свідчить кадрове рішення. Адже провину Єжова не доведено, він у статусі підозрюваного. Формально звільняти його немає за що. І Станіслав Єжов має право оскаржити дане рішення.

Ось тут і полягає подвійна гра. З одного боку, Володимир Гройсман намагається уникнути будь-яких асоціацій із цією справою. З іншого, залишає можливість Станіславу Єжову поновитися на посаді у Кабміні.

Є ще один цікавий момент. Сам прем’єр не фігурує в історії зі звільненням. Але ми можемо припустити, що навряд чи рішення такого рівня ухвалюється поза його увагою. Відтак публічно Володимир Гройсман мкксимально дистанціюється від справи Єжова, ален ця справа його вельми бентежить.

Відтак у цій справі є компонент, загрозливий для прем’єра. І, чсудячи з поспішного рішення, ухваленого «під ялинкою» (можливо, аби привертати мінімум уваги), ми ще почуємо багато несподіваного про Володимира Гройсмана. Адже Станіслав Єжов, який нині мовчить, колись та й заговорить. А от Гройсману у суді свідчити не личить.

ЗамПоліт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *