Пт. Июл 3rd, 2020

Україна таки Європа, або Історія однієї кавомолки

030220084681

Від радянських часів залишився стереотип про низький рівень сервісу вітчизняних підприємств. Але це все-таки стереотип. Українські підприємства опікуються клієнтами навіть дбайливіше за декотрих європейських. Доказ? Ось ця історія.

Запчастин катма

Вірою-правдою нам слугувала кавомолка, придбана у 2007 році. Перемелювала все: каву. лікарські трави, насіння гарбуза та дині, яєчну шкаралупу, цукор на цукову пудру, сіль. Компактна і потужна, вона була зручною, бо вкинув у сумку та й поїхав, приміром, на дачу.

Аж ось мій тато вирішив випробувати кавомолку на міцність Хтось порадив йому перемолоти кісточки від консервованих черешень. Кавомолка і це витримала! Кісточки справно перемолола.
Та ніж кавомолки добряче погнувся, та ще й понівечено гвинт-утримувач.

Постало питання: купляти нову кавомолку (стартова ціна від 279 грн.) чи лагодити цю. Двигун працював, у майстерні сказали, що залюбки відновлять рідну стареньку кавомолку, та треба придбати ніж. Тож вирішили дати старенькій шанс.

Відшукати запчастини – складна справа, і не лише для кавомолок. Той, хто стикався, зрозуміє. Кавомолка старої моделі (виготовлена у 2005 році), у фірмах, що торгують такими деталями, радили радше купити нову кавомолку. Тато як винуватець ініалідізації кавомолок у відчаї відвідав навіть кілька знаних у Києві «барахолок», та потрібного не знайшов і там.

Відповідальність – є

Залишалося викинути кавомолку. Але ж і шкода її! Вона вірно і віддано працювала. Що ж так одразу – на смітник?

Тоді я знайшла гарантійний талон і зателефонувала виробнику. Мало надії, що він вижив у скрутні часи. Та, на подив, підприємство-виробник ТОВ «Завод Електронпобутприлад» не лише працює, але й за такими високими стандартами, що відчула себе у Європі.

По-перше, на моє звернення за електронною адресою відповіли того ж дня протягом години. Підприємство має сайт, представлене у соцмережах. Зі мною спілкувалася особисто керівник сервісної служби, заступник начальника відділу маркетингу Надія Тарасюк.

По-друге, я очікувала звичної відповіді менеджера, що модель застаріла – купіть нову. Пані Надія звернула мою увагу, що підприємство таких моделей вже не виготовляє. Але!  Знайшла і надіслала ніж та інші необхідні запчастини саме до цієї кавомолки.

Купуй українське

Ми отримали посилку і того ж дня відремонтували кавомолку. З таким запасом запчастин вона, напевне, буде шанованою довгожителькою.

А мене ця історія навела на роздуми. Чи не з таких підприємств розпочнеться справжнє економічне відродження України? І чи не саме так маємо чинити ми всі: допомагати один одному, зміцнювати країну, підтримувати наші підприємства?

Я, на жаль, не інвестор. І знаю, як українським підприємствам складно прорватися до перспективних інвесторів. Але, якби була інвестором, звернула б увагу саме на ставлення до споживачів. Бо це, зрештою, є важливим для успіху підприємства. Технічне устаткування, нові розробки мають виняткове значення, та без грамотного та уважного ставлення до споживачів найкращі технології нікому користі не приносять.

Що ж до мене особисто, то, хоча я і не інвестор, та, коли виникне потреба оновити побутову техніку, придбаю виробництва   ТОВ «Завод Електронпобутприлад».  І рідним пораджу.

Лілія Брудницька та родина

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *