БезНадюха: найнесподіваніші версії ув’язнення Савченко

СавченкоСуд

Попри тяжкі звинувачення, Надії Савченко вдалося стати народною героїнею. У тому сенсі, що про неї пліткують. Для політика-початківця це — найцінніший здобуток.

Чиїх батьків чиї дружини

Отже, за плітками, Надія Савченко — позашлюбна донька одного впливового політика на прізвище, що починається то на «М», то на «Т». Нині талановиту дитину «сватають» у президенти України. Оскільки «женихання» у розпалі (он і Холодницькій із Ситником у грі), то кандидатку треба представити найвигідніше. А що краще рекламує претендента, ніж ув’язнення? У нас один президент і мінімум двоє прем’єрів, а також один Генпрокурор сиділи. Без тюрми нема електорату. А батько-політик чи то на «М», чи то на «Т» примножує свій уплив і остаточно бере «під себе» Україну.

Закоханий піар

Ще один варіант — Ірина Луценко приревнувала Надію Савченко до свого чоловіка Юрія Луценка. Версію напівжартома озвучив політолог Олег Соскін. Чом би й ні? Якби Юрій Луценко розірвав шлюб із жінкою третього тисячоліття та одружився із Савченко, то було б весілля року. І з політичним зиском: Луценко завів би дружиноньку у списки своєї партії на парламентсьских виборах — і фракцію у ВР забезпечено. А потім фракція доклала б зусиль для перемоги Савченко на президентських виборах. Луценко став би прем’єром. Комбінація, зцементована палкими почуттями, з усіх сторін вигідна і не така вже й фантастична. Принаймні, для тих, хто не знає реального упливу та зв’язків Ірини Луценко. І про «шокуюче відео» першою сказала вона, і Луценко з Савченко сварилися на засіданні комітету аж занадто особистісно. І гранати, до речі, «яблука кохання». То, може, трма — таки закоханий піар?

Ати-бати, йшли комбати

Надія Савченко до середи, 21 березня, діяла впевнено і на майданчиках вела мову про «сколихнути владу». Нині, зіставляючи заяви та дії, можна зробити висновок, що до обіду середи вона була більш-менш впевнена, що депутати-комбати її не здадуть, як і частина фракції «Батьківщина».

Але перенос засідання Регламентного комітету Савченко — сигнал, що домовленості можуть бути зірвані. Тоді й розпочалася гра наввипередки: скандальний брифінг Савченко і ще один перенос засідання комітету. Опісля затримання Надії сестра Віра нарікала на комбатів. Отже, домовленості були. Чому комбати їх не дотримали?

Читайте також Савченко спасает одного испуганного политика

Це виглядає неблагородно: бійці кинули побратимку, путінську бранку. Але в один день із судом по Савченко була здійснена спроба штурмк бази полку «Азов», Недвозначний сигнал: один невірний порух — і до терористів долучитеся й ви. Тож комбати були вимушені пожертвувати Надією Савченко.

Свої позиції-то вони зберегли, але ставлення до їхнього вчинку неоднозначне. І це ставлення зафіксується навіть у тому випадку, коли суд повністю доведе провину Надії Савченко.

«Батьківщина» не по-батьківськи

Цікаву позицію показала «Батьківщина», Юлія Тимошенко мудро відбула у таємниче відрядження, а постфактум висловила жаль, що так ивзначився зал. Але сама фракція, за словами Сергія Соболєва, визначилася безпосередньо у залі. Що ж сталося?

Тимошенко та фракція в обох випадках програли. Якби пітримали Савченко і лише зняли з неї недоторканність, то були б посібниками терористів. А так — прості особистісні зрадники, швидко забудеться. Хоча щодо «забудеться», тут Юлія Тимошенко помилилася: є такі, що нагадають.

Бранці-найманці

Напівофіційна версія така: ми Савченко визволили, Героя дали, а вона нас зрадила, бо натоптана російською агітацією. Припускаю, це робоча версія. Так кадри із Савченко у суді обов’зково «крутитимуть» українським в’язням російських застінків. Чи спрацює така агітація проти України? Безумовно. Навряд чи всі без виключення полонені захочуть повернутися на Батьківщину. У цьому могло полягати як диверсійне завдання Савченко, так і злий умисел «кукловодік», яким ця лялька набридла.

Дволикий Тимус

Чи могла Тимошенко так запросто здати політичний капітал із написом «Савченко» на обкладинці? Навряд чи. На те вона й «газова принцеса». Надія Савченко густо прикрашала свою мову нецензурними висловами. Натомість Юлія Тимошенко попідписувала меморандуми з двома потужними аграрними організаціями.

Читайте також Савченко готується до нової тюрми

Якщо припустити: Тимошенко знову хоче піднятися на утисках, але сама за грати не воліє, то виходить, що Савченко — «Тимошенко 2.0» для, так би мовити, люмпен-електорату та чорнової роботи. А сама Юлія Володимирівна пурхатиме у високостях. За допомогою дублерші Савченко вона нарешті поєднає своїх освічених і не дуже симпатиків.

Віктор Хведорович у тіні

Судовий процес по Януковичу гальмує. Щоб відвернутиу вагу, потрібен процес не меншої ваги та резонансу. Єдиний варіант — почати саджати Савченко. Проросте — не проросте, а про Януковича забудуть.

Усі версії про використання Савченко «в темну». Але жодної версії, що це вона використовує ляльок українського політикуму. Чому так?

ЗамполІтич