Поговорили: Полторака відправили у відставку

xw_1016757

Гаряча і гарна розмова відбулася уночі на 2 вересня: президент України  порадив міністру оборони писати заяву про відставку. А на ранок 2 вересня у мережі вже були і запис, і спростування від Міністерства оборони. Там заявили, что викрили пранкерів та «послали» їх зрозумілою їм мовою.

У свою чергу, російський пранкер Лексус підтвердив розіграш Полторака та наголосив, що той «удался», адже Полторак повірив, ніби розмовляє з президентом Петром Порошенком, і навіть майже погодився на свою відставку.

Нині Степан Полторак намагається за будь-яку ціну зберегти обличчя. Та хмари насуваються.

По-перше, міністр оборони прийняв опівночі дзвінок від пранкера і говорив як з президентом. Отже, система безпеки у міністра оборони, м’яко кажучи, кульгає. І реальний президент України напевне зауважить цей момент.

По-друге, незадоволення Порошенка Полтораком — не історія двох днів. Між ними складні стосунки.

По-третє, розіграш кидає тінь більше на Порошенка, ніж на Полторака. Оскільки на тлі напруги та невизначеності на Донбасі реальний президент мав би зателефонувати міністрові оборони. І навіть якби розмова була справжнью, вона б свідчила. що ці двоє турбуються за державу. Сам факт відсутності такого дзвінка (принаймні, інформації про нього) не вельми гарно характеризує, перш за все, Порошенка.

Утім, розмова могла бути реальною. І саме такою, в таких виразах, як на аудіо. Але потім, щоб «прикрити» ляпсус задіяли пранкерів, котрі підтвердили те, чого не робили. Так переводяться «стрілки» на пранкерів та на російський слід

Російський слід тут справді є, і потужний. Адже припустити, що президент розмовляє з міністром оборони у таких виразах, і міністр вірить, міністр не підозряє з перших же слів що це не президент (розмова велася, до речі, російською мовою), — це дискередитація армійського керівництва. Перш за все, в очах тих самих американців. А також — дискредитація президента, який може говорити з мінвстром оборони  у таких виразах, та ще й мовою окупанта.

Вийшло невесело. Але повчально, якби влада могла робити правильні висновки

ЗамПоліт