Пн. Авг 10th, 2020

А тепер Пушилін: «ДНР» скоро дуже здивує

1801_600

Кадрова рокіровка в ОРДЛО (т. зв. «ДНР») сенсацією не стала. А от те, що вона означає, варте не просто уваги, а щонайпильнішого дослідження. Особливо у Києві. Адже готується карколомний трюк.

Він виходить з тіні

Не минуло й тижня після вбивства Олександра Захарченка, як його тимчасового наступника Дмитра Трапєзнікова усунуто з посади. Замість нього, і це було прогнозовано, головою «ДНР» так звана «Народна рада» обрала Деніса Пушиліна.

Призначення Дмитра Трапєзнікова було тестовим і, через явний рівень токсичності тимчасового, не могло тривати довго. Не випадково Трапєзніков позбувся посади рішенням так званої «генпрокуратури ДНР», яка визнала призначення незаконним.  Однак стрімка кадрова рокіровка свідчить про те, що певний часовий лаг потрібен був для узгодження деталей. Але – чого?

Вона мститься

Деніс Пушилін, за даними з відкритих джерел, є креатурою Владислава Суркова, тому його прихід є логічним, оскільки Сурков нібито знову допущений «до тіла». Тим паче, Пушилін заявив про призначення «виборів» у т. зв. «ДНР», а вибори – це однозначно проект Суркова.

Картинки по запросу денис пушилин

Але цікаво, що, одномоментно з обранням на високу посаду, у Пушиліна виникла драматична політична тінь, та ще й із жіночими ознаками, — дружина вбитого Захарченка. Вона закликала до помсти.

Далі – цікавіше. Наталя Захарченко, повідомляють інформресурси з «ДНР», може стати кандидатом на посаду «голови ДНР» на так званих «виборах».

Готується до війни

Офіційний і політичний Київ серйозно стривожили вісті про підготовку «виборів» у «ДНР». Учасник ТГК у Мінську, екс-президент України Леонід Кучма заявив, що такі «вибори» суперечать Мінському процесу.

Картинки по запросу леонид кучмаВіце-спикер та учасник ТКГ Ірина Геращенко не виключила, що Кремль зумисно провокує до ескалації ситуації на Донбасі. Офіційний Київ, можна очікувати, заявить про те, що Москва зриває і Мінський, і нормандський переговорні процеси.

Начебто це означає повернення територій під контроль української влади силовим шляхом, на що Україна матиме право із проголошенням військового стану. Але чому саме «поміркований» Пушилін обраний головою «парламенту ДНР»?

Торги навколо

Інтрига надзвичайно важлива для України. Ми не виключаємо, що і Пушилін, котрий на тлі Захарченка виглядав поміркованим та схильним до компромісів, теж тимчасова фігура. Наталя Захарченко виконуватиме при номінальному «голові ДНР» функції ватажка «партії війни». Можливо, навіть пройде до «парламенту ДНР».

Але самотня, зломлена горем, жінка навряд чи зважилася б на спроби помститися, коли б не впливовий «дирижер» за її спиною.

Картинки по запросу наталья захарченко На наш погляд, най вірогіднішим «дирижером» є сам Олександр Захарченко. Себто – він живий. І в найцікавіший момент вигулькне, як Аркадій Бабченко під час спецоперації СБУ та ГПУ. Або, коли він таки мертвий, удова продовжить його справу та номінально очолить «партію війни».

Треба розуміти, що для «партії війни» в т. зв. «ДНР» Захарченко є символом, вождем і авторитетом. Не випадково його тези виголошували і Дмитро Трапєзніков, і нині Деніс Пушилін. Без бренду «Захарченко» йти на будь-які вибори в «ДНР» немає сенсу.

Ціна злітає

Отже, «Захарченко» нині – політичний бренд, а Пушилін – тимчасова фігура, як і Трапєзніков. Тоді для кого готують царство?

Ми все-таки розглядаємо версію, що для Віктора Януковича або когось із його оточення. Саме це, а також ускладнення на такому тлі пролонгації Верховною Радою закону про особливий статус Донбасу підводить до думки, що Кремль банально набиває ціну. Адже, на випадок зриву перемовин, є залізний варіант, — «вибори» 11 листопада, котрі Росія визнає легітимними.

У свою чергу, Україна потрапляє у невигідну для неї ситуацію. З одного боку, можуть бути відтворені події 2014 року, бо визнавати вибори 2018 року — політичне самогубство.. З іншого, будь-яка жорстка реакція української влади на переговорах, непоступливість, корисливість тощо ризикують призвести до серйозної кризи.

Відтак єдиний шлях, залишений Києву, — відкидати умови Москви. Але і тут пастка, бо Кремль заявлятиме про послідовний зрив домовленостей саме Києвом. І зовні це виглядатиме саме так.

Токсичні випари в Армянську

Ми припускаємо, що певні російські політичні кола почати грати на українській шахівниці. Причому відразу проти двох олігархів: Дмитра Фірташа та Рината Ахметова. Це навіть не обов’язково Путін та Ко. Ба навіть більше: не виключено, у гру вступила внутрішня опозиція, котра має збитки від санкцій і прагне чимскоріш закрити «українське питання».

На користь такої версії свідчать події не лише в «ДНР», але й Армянську. Російське окупаційне керівництво звинуватило в екологічній катастрофі комбінат Дмитра Фірташа. Синхронно у «ДНР» змінили відверто проахметівського Дмитра Трапєзнікова на нейтральну людину, котра має досвід перемовин і є просурківською. Цікаво, що повзучі дії проти Ахметова в «ДНР» супроводжуються аналогічними партизанськими вилазками на території, підконтрольній українській владі. Зокрема, гучно та драматично, — у Києві.

Картинки по запросу армянск токсические

Треба зважити й на те, що у РФ Володимир Путін стрімко набирає токсичності через недолугу, навіть на тлі нашої, пенсійну реформу і обвал рубля. Чому б певним діловим та політичним колам Росії та України не мати спільних інтересів? Таке трапляється. І якщо версія бодай частково відповідає дійсності, «ДНР» та ситуація в ОРДЛО використовуватимуться третьою силою для перестановки силових акцентів насамперед у Росії. Тестовими стануть вибори мера «північної столиці». І – вибори в Україні. Але перед ними потрібен полігон для обкатки задуманого, бо третя сила задумала занадто карколомний сюжет. Полігоном і стане «ДНР».

Після чого політичну карту регіону (РФ, Україна) буде знову перекроєно. Можливо, на користь тих, котрі про це лише мріяли.

ЗамПоліт