Голодомор є Геноцид: Сенат США ухвалив резолюцію

43183284_1952559498120606_2623459650388885504_n

Четвер, 4 жовтня, є Днем пам’яті жертв Голодомору. Зі США надійшла новина про те, що Сенат США одноголосно ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Зокрема, у тексті резолюції сказано про роль Сталіна та його оточення, які «вчинили у 1932-1933 р. геноцид проти українців». Документом засуджується систематичні порушення прав людини радянським урядом проти українського народу, зокрема, на свободу слова та самовизначення.

На данном изображении может находиться: небо и на улице

Президент України привітав резолюцію та подякував американським партнерам. А також висловив сподівання, що аналогічні резолюції підтримають інші країни світу.

Вітають Сенат США і користувачі у коментарях. Однак у коментарі до публікації Посольства США про цю новину користувач Мірас Заріпов виклав свою версію Голодомору. За його коментарем, до Голодомору опосередковано причетні  й інші сили, які того часу нібито відмовлялися приймати від Радянської Росії золото та інше, окрім зерна. Це альтернативна версія.

«Miras Zaripov, подивіться фільм вашого нациста режисера Говорухіна: ,, Пропавшая Россия », потім прочитайте роботи ваших катів українського народу, леніна та сталіна, як вони давали письмові накази знищувати українців! Також накази жукова та молотова про депортацію всіх українців та Кримських татар після війни! Книжку: ,,Заповіт петра першого», ваших російських класиків про вас жорстокість московитів, ,, Країна моксель », І Ви зрозумієте, що ні США ні Європа тут ні до чого!», — так відповів користувачеві Петро Сиворакша.

З огляду на цю дискусію у коментарях, можемо очікувати, що тема Голодомору буде активно використана не лише під час українських виборів 2019 року, але й у російській пропаганді, котрій необхідні нові аргументи на користь концепту про протистояння «Захід — РФ» на виправдання «Русского мира». Що ж до США, це знакове історичне голосування, яке консолідувало партії республіканціа та демократів.

ЗамПоліт

Фото Посольство США в Україні