Пн. Авг 10th, 2020

Можливі теракти у великих містах України

2f67296e29-3_895x595

Розстріл студентів політехнічного коледжу у Керчі сколихнув українське суспільство та став «гарячою темою» обговорення українськими політиками. Але аспекти кривавого інциденту, котрі важливіші за булінг у школах та пропагандистське використання трагічної події. Про них в ексклюзивному коментарі нам розповів
43788015_1944258945690290_280626544576036864_nправник, директор міжнародної спілки «Інститут національної політики» Юрій Шуліпа:

− Розстріл студентів в Керчі, що стався 17 жовтня, Росія також буде використовувати проти України в пропагандистських цілях. Однак, це інша природа пропаганди.

Це не пропаганда нагнітання війни, а всього лише інерція цієї пропаганди. Російські пропагандисти також як і у випадку з вбивством А. Захарченко, використовувати керченський розстріл в брехливої ворожій пропаганді проти України.

З боку ворожих агентів російських спецслужб можливі теракти у великих містах на материковій території України для імітації помсти.

Основна версія – «голод» ФСБ

Основна версія розстрілу учнів коледжу, це заздалегідь спланований і виконаний злочин ФСБ.

Вловивши новий російський тренд на прийдешнє закручування гайок, хтось з керівництва ФСБ, а я так припускаю на рівні Луб’янки, вирішили організувати масові вбивства.

Але чому саме було обрано Керч, — прикордонне місто з Росією, що знаходиться далеко від материкової України?

Картинки по запросу керчь

Тому, що в окупованому Криму знаходиться дуже багато російських окупаційних силовиків, співробітників ФСБ, поліції тощо, які здійснюють репресивно-каральні функції стосовно представників кримськотатарського народу та інших корінних народів Криму.

Всім цим силовикам хочеться їсти. Система легального матеріального заохочення і просування по кар’єрних сходах в Росії будується на кількісних показниках. Зокрема, в деяких нормах внутрішньовідомчих наказів МВС і ФСБ містяться приписи про те, що співробітник не повинен знижувати кількість порушених справ порівняно з попереднім кварталом, інакше він ризикує залишитися без премій і кар’єри.

Картинки по запросу фото керчь теракт

У Криму готується нова хвиля репресій

Зі сталінських часів система влади в Росії кардинально не змінилася. При Сталіні на місцях вимагали збільшення плану за кількістю розстрілюваних осіб. при Путіні спочатку створюють приводи для збільшення плану по репресіях у вигляді вибухів житлових будинків в Москві, а потім вимагають різних репресій і посилень.

Тому кримським окупаційним силовикам потрібен був черговий привід для початку нової хвилі репресій. Ось вони цей привід і створили.

Чому Росляков вийшов на «тропу війни»?

Знайшли затятого прихильника Путіна і вбивств українців, що випливає з картинок на сторінці вбитого, скориставшись його конфліктом з викладачами, в канві російської пропаганди накачали вбивцю всякої єрессю про «фашистів» і змусили розстріляти людей в коледжі. Тим більше що в окупованому Криму здійснюється жорстка мілітаристична риторика на всіх рівнях. Навіть на рівні «культури», ставляться вистави, де молоді люди у формі НКВС розстрілюють вигаданих ворогів народу.

Картинки по запросу фото керчь теракт

Коли кожен день на екранах миготить зброю, пропагуються вбивства і насильства, після того, як зомбованому цієї шовіністичної пропагандою дається бойова зброя з метою вбити людей, такі істоти вбивають фанатично, легко і без зайвих емоцій. Крім того, очевидці стверджували, що вбивця діяв з двома спільниками.

Ймовірно, ці два спільники, це спецназівці ФСБ, які здійснювали оперативне прикриття, це такі ж співучасники масового розстрілу. Така підозра обґрунтовується ще й тим, що двоє інших співучасників пішли з місця злочину непоміченими.

Більшість силовиків в окупованому Криму, приїжджі з Росії. Вони почуваються в окупованому Криму, як німці, що увійшли до Судетів.

 Кримським татарам — підготуватися   

На одному з російських пропагандистських телеканалів було заявлено про те, що до злочину можуть бути причетні представники кримськотатарського народу.

Значить, до чергового витка репресій необхідно готуватися кримськотатарському народу та іншим корінним народам Криму. Іншими словами, масовий розстріл людей здійснена навмисне з метою виправдання необхідності нового витка насильства і репресій в окупованому Криму, а також для посилення, так званого антиекстремістського законодавства, але це вже на більш високому, федеральному рівні.

СБУ розслідує злочин без доступу до матеріалів

Оскільки АР Крим, є територією України, СБУ зобов’язана за фактом вчинення багатосерійного вбивства в Керчі порушити кримінальну справу і його розслідувати. Те, що представники правоохоронних органів не мають доступу на окуповану територію, цей фактор знижує якість розслідування злочину.

Однак вони можуть розслідувати цей злочин на підставі містяться в Інтернеті різних матеріалів, сюжетів тієї ж ворожої російської пропаганди, здійснення допитів осіб, які прибули з окупованої території, яким відомо про злочин, співпраці з адвокатами потерпілих та інше.

 Юрій Шуліпа, правник,  Директор міжнародної спілки «Інститут національної політики»