Чт. Окт 29th, 2020

Церковне об’єднання в Україні краще починати після президентських виборів

Павославвиеt

«Рішення синоду Вселенського патріархату про відділення Української православної церкви від Московського патріархату та надання їй автокефалії може призвести до масштабного релігійного конфлікту», — коментує японській упливовій газеті Асахі Сімбун директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортнік.
Надання автокефалії потребує об’єднання всіх існуючих на території України православних церков, що може призвести до розколу прихожан на тих, які виступають за незалежність від Російської православної церкви, та тих, які хочуть залишитися в її складі. Між цими групами може виникнути конфлікт через право володіння церковною власністю, такою як приміщення храмів та речові цінності.

На данном изображении может находиться: Ruslan Bortnik, текст

Проте, Cинод не розглядає порядок втілення автокефалії та церковного об’єднання. Період та спосіб виконання даних завдань теж невідомі. Також неясним залишається питання, чи нова об’єднана українська церква буде підпорядковуватись Константинопольському патріархату, чи буде зберігати ліберальні відносини. До того ж панує думка, що в Америці, де проживає велика кількість українських мігрантів, заявлять про бажання повної церковної незалежності. Паралельно існує небезпека політичного втручання Росії, яка намагається утримати вплив Російської православної церкви.
Подальший розвиток подій вплине на президентські вибори, які пройдуть у березні наступного року. І хоча президент Порошенко, який підкреслює необхідність протистояння Росії, підтримує рішення про автокефалію як спосіб дати відсіч Росії, думка громадськості з цього приводу розділилася. Аби запобігти політизації автокефалії, необхідно приступити до церковного об’єднання тільки після завершення президентських виборів.

Статтю підготував Ішіаі Цутому