Пт. Окт 30th, 2020

Будь-який збір готівки у школах – поза законом

8d2132589bf525e81a41c59d08f77fff

Лише три законні методи передати школі ресурси, і жоден з них не є тими поборами, через які спалахнув скандал у школі №151 міста Харкова (скандал з тортом). Ситуацію прокоментував ЗамПоліту тьютор у приватній школі Papaya та блогер Тарас Павлов:

 − У законі про освіту жодного функціоналу за батьківським комітетами не закріплено, хоча їх і згадали в ньому, не зважаючи на те, що цим була створена правова колізія. Будь-який збір готівки ними — поза законом. Класний керівник так само не має жодного права збирати готівку на жодні потреби.

Три законні способи дати школі грошей

Є три законні методи передати школі кошти, розповів Тарас Павлов: через спецфонд школи — це найбільш правильний прозорий спосіб; як подарунок, заплативши відповідний податок; через офіційно зареєстрований благодійний фонд. Будь-який інший метод збору — незаконний.

Один із наслідків – виправдання порушників

На думку експерта, відбулося  грубе порушення прав дитини, яке не може бути замовчаним:  «Значно гірша моральна складова, адже людина, яка порушує закон, дискримінує дитину, батьки якої наважились його не порушувати. І якщо не буде продовження історії — це сигнал усім, що ті, хто дотримуються законів — лузери, а порушувати — це норма. Це навіть якщо забути про моральну шкоду дитині. Відповідальна за це «виправдання» порушників закону і школа, яка відповідає за безпеку дитини на своїй території».

Святкувати поза школою

Як зазначив Тарас Павлов, будь-які подібні заходи батькам варто проводити поза школою, в приватному порядку — таким чином не будуть порушені закони, не буде виникати конфліктів, адже підуть лише ті, кому це цікаво. І це банально веселіший відпочинок для дітей.

ЗамПоліт