Руки дружби: навіщо Тимошенко грає в об’єднання

44929678_2085180698479089_2630623917831618560_n

Лідер «Батьківщини» ЮліяТимошенко, ймовірно, надихнувшись зустріччю з канцлером ФРН Ангелою Меркель, запропонувала співпрацю відразу трьом політичним силам: «Ми готові до співпраці з партією» Самопоміч «, зі Святославом Вакарчуком, якщо він піде в політику, з» Громадянською позицією «Анатолія Гриценко. Ми прагнемо об’єднати в роботі на Україну всі демократичні сили. Ми прагнемо створити загальну, сильну національну команду з правильною стратегією і з результатом, який буде не на папері, не в звітах, не в пропагандистських сюжетах, а так, щоб люди відчули на власному досвіді, що країна змінюється. І тоді люди почнуть повертатися в Україну. Ось це буде адекватна оцінка змін ».
Свою ініціативу Юлія Тимошенко озвучила у Львові. Показово, що на неї оперативно зреагував лідер «Самопомочі» Андрій Садовий: «Заява Тимошенко — звичайна технологія, спрямована на те, щоб добути симпатії львів’ян. Хід думки Юлії Володимирівни простий — у Львові потрібно говорити хороші слова про захід Садового, за якого голосують львів’яни, і Вакарчука, якого люблять як громадського діяча і співака. Ніякої щирості тут немає. Господа Тимошенко, насправді все просто. Люди хочуть справжніх змін, а не повернення старих схем ».
Андрій Садовий відбився як міг, повернувши м’яч на поле конкурентки. Юлія Тимошенко повернулася до свого улюбленого прийому — пропонувати альянси, щоб «застовпити» нішу об’едінітельніцей опозиції. Всі, хто відмовиться від співпраці, апріорі «егоїсти», хто погодиться — розчиняються в потужному інтелекті газової принцеси.
Але Садовій помилився — Тимошенко завжди пропонує дружбу і співробітництво щиро. І не її вина, що партнери виявляються слабкіше. Така се ля ві.
Насправді, лідер «Батьківщини» робить заявку на куди більш серйозну тему — об’єднання опозиції проти Порошенка. Технологічно їй то потрібно для того, щоб відновити похитнулися було шанси на опонування чинному президенту на виборах в березні 2019 року, т. Е. На вихід у другий тур. Андрій Садовий чи то не помітив, чи то не надав значення істинному змісту «рук дружби».
Залишається почекати, що дадуть відповідь Святослав Вакарчук і Анатолій Гриценко. Ризикну припустити, що Вакарчуку на старті монтуватися з Тимошенко згубно для політкар’єри. А у Гриценко дійсно може бути інтерес вступити в альянс з Тимошенко з тим, щоб, можливо, перехопити у неї першість в союзі. На відміну від лідера «Батьківщини», вождь «Громадянської ініціативи» примудрився зібрати на себе трохи негативу.
Але Юлія Володимирівна говорила напевно. Ніхто їй не розкриє обійми. Що воскрешає в пам’яті міфічне прокляття «канівської четвірки» для українського політикуму.

Лілія Брудницька, експерт ЦСП «ВибіР»
Фото аккаунт ВО «Батьківщина»