Вт. Сен 29th, 2020

У Порошенка придумали «відплату» російським санкціям

45240881_2126069627416351_9204108846539210752_n

Після введення 1 листопада Росією пакету антиукраїнських санкцій президент України Петро Порошенко на спільному брифінгу з канцлером ФРН Ангелою Меркель заявив, що «це як державна нагорода». Однак насправді це далеко не так.

Обмежене громадянство

У соціальній мережі народний депутат пропрезидентської фракції БПП Ірина Фриз висловила цікаву пропозицію: «Вважаю за необхідне розпочати загальнонаціональну дискусію про введення інституту обмеженого громадянства по латвійському зразком. Воно повинно передбачати обмеження певних прав: вибирати і бути обраним до виборних інститути держави, займати посади в органах держвлади (зокрема, в силових структурах). Підставою для цього, на мій погляд, повинні стати судові обвинувальні висновки за такі злочини, як державна зрада посягання на територіальну цілісність України, участь в терористичних організаціях і фінансування тероризму ». Також Ірина Фриз підтримала ініціативу міністра закордонних справ Павла Клімкіна почати дискусію і про подвійне громадянство в частині «для російського паспорта має бути введено повну відсутність будь-якої толерантності в питанні подвійного громадянства». На відміну від громадянства країн-партнерів, яке може бути допустимо. А для тих, у кого російський паспорт сусідить з українським, інститут обмеженого громадянства.

Розподіл на сорти

Судячи з реакції, таким шляхом Банкова має намір дезавуювати російське коріння деяких (можливо, і багатьох) великих і середніх корпорацій в Україні під прикриттям вирішення питання про паспортні скандалах з Угорщиною, Польщею, Румунією, Грецією і іншими державами ЄС.
Але в ініціативі, яка може бути швидко прийнята Верховною Радою і реалізована, криється потужний політтехнологічний підтекст. У 2014 році від виборчої урни були відсічені жителі Донбасу, що багато в чому забезпечило перемогу одному з кандидатів в президенти. Наростивши за роки президентства рівень токсичності, в тому числі, і серед своїх симпатиків, цей політик розуміє — на правому і ультраправому електоральному полі занадто тісно. Чому б і не повторити працює трюк — відсікти тих, хто «проти»? Якщо інститут обмеженого громадянства буде введений, це дозволить легко моделювати результати виборів без особливих зусиль, тільки за однієї умови — якщо ти при владі. Що, в свою чергу, зміцнить чинну владу і забезпечить її беззмінним.
А правий електорат отримує цукерку у вигляді легалізації подвійного-потрійного громадянства країн ЄС.
Безумовно, вироків по державній зраді поки що мало. Тому, як пише в коментарі під постом Олег Горішній, «позбавляти громадянства осіб на основі зафіксованих в ЗМІ або в інших носіях інформації їх ворожого ставлення до України. Навіщо нам громадяни, які ненавидять свою країну ». Якщо щось подібне буде узаконено, перемога на виборах стане справою майже технічним.

Золоті наші!

«Відповідь» Росії дану ініціативу можна вважати тому, що раніше в РФ полегшили отримання російського громадянства для українських громадян: переселенців, заробітчан і т.п. Отже, ці люди, які мають право голосу в Україні, навряд чи підтримають чинну українську владу. Відсікаючи їх, Банкова на порядок знижує кількість тих, хто «проти». Одночасно команда Порошенко робить заявку на тих заробітчан, які подалися не на схід, а на захід, в ЄС і далі. ЦЕ солідну кількість громадян, у яких в Україні сім’ї, родичі, друзі і т.п. — близько 7-10%. При стабільному поки що рейтингу 7-8% непоганий прибуток.

Замполіт