Знайшли правого: кого потіснить Кошулинський

Кошулинский

У відповідь на першого єдиного кандидата від партії умовно про-південно-східного електорату відразу кілька партій умовно прозахідного, націоналістичного, електорату зробили свою ставку на президентські вибори. Нею став Руслан Кошулинський.

А-а. паралельні

Сталося небачене — праві партії зуміли якось домовитися: зберігаючи бренди і самостійність, вони йдуть на президентські вибори єдиною колоною. Зокрема, це ВО «Свобода», «Правий сектор», Конгрес українських націоналістів, «С14», а також «Дія» (в особі лідера Дмитра Яроша).
І це небачене відбулося занадто близько до висунення єдиного кандидата від «Опозиційною платформи — За життя!» Юрія Бойка, щоб не сприйматися як «наша відповідь Чемберлену».
Збігів занадто багато. Наприклад, Юрія Бойка і Дмитра Льовочкіна виключили з фракції і партії «Опозиційний блок», а вони у відповідь створили парламентську групу. А у відповідь на консолідацію частини правих настільки ж правий «Національний корпус» заявив про кулуарний вирішенні.

Чистий розрахунок

Руслан Кошулинський ще кілька місяців тому розглядався як ймовірний єдиний кандидат. Крім харизми і досвіду роботи в президії Верховної Ради, він володіє найціннішим на цих виборах якістю — мінімальну токсичність. Тому Кошулинський — оптимальна кандидатура, на відміну від того ж Юрія Бойка, за яким тягнуться призабуті було «вишки». На даний момент, низька токсичність — тактичне і дуже тимчасова перевага. Як їм розпорядяться партії підтримки і хто стане грати однієї з «білих» фігур на виборах?
Ми вважаємо, Руслан Кошулинський більше орієнтований на парламентські вибори і відноситься до президентських як до серйозного плацдарму розгону. Очевидно, що єдиний Кошулинський серйозно потіснить не тільки «Самопоміч» та «Батьківщину», а й умовний провладний дует БПП- «НФ». Таким чином, звужується поіенціальное електоральне поле і ресурс для вищевказаних політсил і їх лідерів. І якщо на президентських виборах Руслану Кошулинський не вдасться прорватися до другого туру, «обгородження» електоральних верств в президентських перегонах дасть свої плоди на парламентських виборах.

Ліво-права гармонізація

Найбільш цікава ситуація з Кошулинський на тлі танців з «Опозиційним блоком» і «Опозиційною платформою — За життя!». Проахметовская частина «ВП» налаштована на жорстку конкуренцію з «ВП-ЗЖ». Судячи п тез Бойко-Рабиновича, вони націлені спробувати поборотися за електорат центру країни, півдня і сходу, а також — увага! — за помірну прошарок західного електорату, яка могла б підживити ресурсом той же БПП. Крім того, «ОП-ЗЖ» далекоглядно зробила ставку на виборців України за кордоном, судячи з європейської активності Вадима Рабиновича. Як і Кошулинський, Рабинович жваво огороджує електорат з прицілом на парламентські вибори.
Що залишається Петру Порошенко? Вузький клин адмінресурсу плюс якийсь відсоток симпатиків. Ми не виключаємо, що цей відсоток не перевищує 5%. Адмінресурс, в кращому випадку, накине 13-15%. Це якщо накине. Судячи з активності президента по лінії виховання місцевої влади, пасивний опір знизу серйозно турбує Банкову.

Клин млинцем і млинець клином

У проахметовском «ВП» це розуміють. Як усвідомлюють загрозу, на тлі демаршу Бойко-Рабиновича, с’ежіваніе цільового електорату на виборах: невиразність з можливістю голосувати за ID-картки (відсікається буйний молодіжний електорат), переселенці зі складною процедурою ідентифікації, перевірки для реалізації свого права вибирати (і де простір для маніпуляцій ), очікувано глуха блокада ОРДЛО. І зручний спаринг-партнер для Порошенка Олександр Вілкул гіпотетично пролітає повз другого туру.
Отже, «ВП» потрібно щось таке. І, ймовірно, новий єдиний кандидат. Єдиний від «ВП» на даний момент основна інтрига. Ми не виключаємо, що до четверга коло кандидатур, а, можливо, і ймовірний єдиний, визначиться. Судячи з релігійних мотивів демаршу Рабиновича і виходу на перші позиції в «ВП» Новинського, там будуть розігрувати православну карту. Отже, чи Новінський, або «темна конячка». В якості такої цілком може розглядатися і Олена Лукаш, нещодавно зробила цікаву заяву.

Лілія Брудницька, експерт ЦСП «Вибір»