Вс. Мар 24th, 2019

Суперфішка: знайдено засіб забезпечити Порошенко перемогу на виборах

a45b5c1dca65535a19ec6a1801a11e8e_1544890852_extra_large

Петро Порошенко не підтвердив, не спростував своєї участі в президентських виборах, але вніс інтригу: «Допоможу того, хто гідний». Про це глава Української держави заявив на прес-конференції в неділю, 18 грудня 2018 року. Однак сам гарант недвозначно дав зрозуміти: безумовно впевнений у своєму успіху. Відповідаючи на питання про те, чому він не згадав політичних опонентів, Порошенко відповів: «У мене немає опонентів. Я президент України».
Формально прес-конференція «два в одному»: підсумкова за 2018 рік і урочиста з нагоди успішного завершення Об’єднавчого собору. Істинне значення прес-конференції — тест нового образу Петра Порошенка.
Перед журналістами була людина, абсолютно переконаний в успіху всіх своїх починань. Причому новий Порошенко значно відрізнявся від самого себе з минулій прес-конференції (28 лютого 2018 роки): знижений градус емоцій, випромінюваних гарантом, ретельно опрацьовані інтонації і колірна гамма, відшліфовані основні тези. Наприклад, в першій частині прес-конференції 16 грудня 2018 Петро Порошенко говорив спокійно, намагаючись апелювати до раціо аудиторії (розбивка відповідей на кілька позицій, за номерами).
З чого можна зробити висновок: нікого, крім себе, чинний президент як гідного кандидата не розглядає. Всі бажаючі могли повною мірою перейнятися світом Петра Порошенка.

c8fb0aba4ff7368fa06448807d6179b6_1544973514_extra_large
«Досить негативу, всі втомилися від негативу», — проговорився Петро Порошенко. Очевидно, посил на позитив і стане ключовим для передвиборної кампанії кандидата в президенти Порошенко. Він особливо підкреслив, що жоден політик не користується хоч якимось довірою громадян. У поєднанні з акцентом на церковній тематиці це виглядає приблизно так: «Я — не політик, я — державний діяч масштабом побільше і рівнем вище, можна сказати, духовний лідер».
Отже, суперфішка для Порошенка на вибори знайдена: це позитив, розбудова держави і т. П., Плюс бонус у вигляді богообраності (поки натяками). Звичайно, суперфішка проста до геніальності, оскільки всі інші потенційні учасники виборів грають на негативі. На тлі викривають, що б’ються, плачуть про біди народу випромінює бадьорість і енергію, господарський Порошенко буде однозначно вигравати.
Якби не одна деталь. Як показала прес-конференція 16 грудня, Україна в передвиборному сприйнятті Петра Порошенко при зіткненні з реальністю не витримує ніякої критики. Сам гарант при цьому починає нервувати. Так було у відповідь на питання про НЕ згадці опонентів, а також на питання про те, за що може бути соромно. Причому в останньому випадку журналіст спробувала запропонувати варіанти, на що Порошенко відреагував гостро, розкривши ретельно маскується командно-адміністративний стиль.
Також він насилу приховував роздратування, коли питання пішли від грандіозної події в церковному житті. Особливо якщо розмова заходила про гроші. Зокрема, питання про декретних виплат і про недофінансування Громадського телебачення. Якщо Порошенко вдавалося утриматися від зривів, він уникав відповіді або говорив надто розмито. І у всіх випадках обов’язково нав’язував свою позицію.
Обидві реальності: президентська і журналістська — могли б природно стати загальною реальністю, будь президент готовий до дискусії. Однак з року в рік Петро Порошенко показує своє категоричне небажання не те що обговорювати, а просто чути і приймати до відома ті позиції, що конфліктують або хоча б не збігаються з його сприйняттям. «Чому я  повинен доводити?» — не приховуючи обурення, говорив президент республіки у відповідь на питання журналіста, що представляє «джерело влади».
В новітній історії України були два президенти, категорично не бажали сприймати реальну дійсність, замикаючись у віртуальній і нав’язуючи її соціуму. Навряд чи результати їх президентства можна назвати успішними для України як держави.

d687282fa9a2d132b9e9665d0999ad5b_1544973514_extra_large
В обгортку позитивного президента Петра Порошенка загорнута вже зовсім супер-суперфішка, — претензія на духовне лідерство. Для перемоги на виборах йому, як не парадоксально, необхідно довести, що Порошенко — не політик. І, оскільки міцні господарники у нас були і обидва завершували свої каденції погано, залишається одна ніша — церковна. Церква входить в трійку лідерів суспільної довіри.
Сучасні технології дозволяють нагодувати п’ятьма хлібами п’ять тисяч і голодних і зігріти десятки мільйонів одним помахом руки.
А якщо люди не переймуться, залишиться єдиний спосіб — знизити тарифи ЖКГ.

Лілія Брудніцкая, експерт ЦСП «Вибір»
Фото прес-служба президента України