Чт. Окт 29th, 2020

Персональні дані: не надавайте копії персональних документів на будь-яку вимогу

b2owQXoHPSVc

Для підписання угоди, для залагодження суперечностей із постачальниками комунальних послуг, у банку для заведення платіжної картки, у поліклініці, у супермаркеті та ще у багатьох місцях від нас вимагають або нам пропонують надати про себе певні відомості. А чи так це безпечно, коли через витік якихость паролей до акааунтів у соцмережах та електронних пошт по всьому світу зчинився такий гвалт? Насправді, все не так просто. Відомості, які ми заносимо до анкет та бланків, є персональною інформацією, котру недарма дедалі жорсткіше захищає законодавство майже всіх країн світу. Як убезпечити себе в Україні?
Нам відповідає юрист практики земельного права, нерухомост та інтелектуальної власності Андрій Григоренко:

— Паспорт громадянина, як документ, який засвідчує особу, є обов’язковим, наприклад, для працевлаштування, у відносинах з банками, іншими фінансовими установами, а та іншими підприємствами та організаціями. Зазвичай, усі вони роблять копії вашого паспорта.

Варто знати, що використання вашого паспорту та персональних даних, що містяться у ньому, регулюються Законом України «Про захист персональних даних», Законом України «Про банки та банківську діяльність» тощо.

Так, відповідно до Закон України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Хоч вище зазначені закони і гарантують захист персональних даних, проте не виключене використання копії вашого паспорта шахраями. До речі, в мереж Інтернет досить поширеною є практика продажу сканів паспортів. Звісно, для не законних цілей.

Що стосується випадків вимагання копій паспорта та коду у ситуаціях, при яких не є необхідним надання таких документів, ні в якому разі нікому їх не надавати, якщо звісно це не банки, органи державної влади та місцевого самоврядування, роботодавець тощо.

ЗамПоліт

Фото Бесплатка