Вт. Фев 19th, 2019

Шлюб аліментам не перешкода

Paper chain family divorce

Paper chain family divorce

Знайома подруги скаржиться, що її чоловік ось уже півроку не фінансує потреби дитини. «Подати на розлучення? Хоч аліменти стягну»,  — розмірковує вона. Та чи потрібно заради аліментів розлучатися офіційно?

Відповідає юрист практики земельного права, нерухомост та інтелектуальної власності Андрій Григоренко:

  • Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Один із батьків може подати до суду позовну заяву про встановлення обов’язку іншого з батьків (батька або мами) сплачувати аліменти на утримання дитини як при зареєстрованому шлюбі, так і припиненому за рішенням суду.

Варто знати, що відповідно до ч. 8 ст. 181 Сімейного кодексу України, якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Перебування за кордоном на постійному місці проживання одного з батьків разом з дитиною не звільняє іншого, з батьків сплачувати аліменти на утримання дитини до досягнення нею повноліття.

ЗамПоліт