Пт. Апр 10th, 2020

Наруга напруги: з Порошенко сповзає маска

preview_w698zc0

Останнім часом президент України Петро Порошенко неабияк дивує своїх прихильників. Якщо раніше він, траплялося, не зовсім приязно реагував на запитання, то нині почав розпускати руки. Що відбувається з гарантом?

Захист словом

Схоже, спілкування з незгодними неабияк напружує гаранта. У Червонограді Львівської області хтось вигукнув із натовпу, за деякими даними, про борги гірникам. «Так. Ми знаємо, ви такий шахтар, як я балерина!» — відповів Петро Порошенко.

https://www.youtube.com/watch?v=8LNzz3ePnUM Ще наприкінці минулого року під час так званого томос-туру президент України так відповів на запитання людини з натовпу про боротьбу з корупцією:

«У мене прохання до вас. Сходіть до церкви, поставте свічку, тому що, ви невіруюча людина, вас Господь попустить».

Однак чоловік був наполегливим – запитав, чи можна потрапити до гаранта на прийом з питань корупції, але Порошенко звернув увагу, що той розмовляє російською мовоюю:

«Бачите, прислали людину, яка навіть українську мову не вивчила. Вони всі такі, москальські провокатори, вони нас тут намагаються розколоти».

https://youtu.be/KxCrrGjMWJI

«Там хтось випив і йому погано, — зреагував гарант на вигуки з натовпу у Броварах. – Ви нам не цікаві».

https://www.facebook.com/unp.ukr/videos/391138728381474/

Петро Вільнорукий

Але чим ближче до виборів, тим аргументованіше Петро Порошенко намагається спілкуватися з людьми. У хід пішли руки.

Так, у Запоріжжі гарант та головнокомандувач зірвав з дівчини шапку.

https://youtu.be/4IfQDpj8bvk

За деякими даними, дівчина запитала президента про блогера Шарія. Адміністрація глави держави пояснила:

«Це була випадковість. Все сталося через необережний порух серед великої кількості людей».

Інший інцидент – Порошенко, також у натовпі виборців, схопив одного з чоловіків за ніс та розсміявся.

https://www.youtube.com/watch?v=8LNzz3ePnUM

Нарциси на сцені

Виступи перед великою кількістю людей дійсно впливають на людину достатньо специфічно. Про це ЗамПоліту розповів психолог, голова ГО «Асоціація психологів України «Разом заради майбутнього» Ігор Лубківський:

«Напевно всі бачили фотографії зібрань якої-небудь Mary Kay чи іншої схожої системи сіткового маркетингу? Там завжди лідерів продажів на сцену викликають. Вітають їх, дарують їм подарунки, голосно їм аплодують. Роблять це якраз тому, що на людину це (як і на самого того, кого викликають, так і на тих, хто за цим спостерігає) впливає досить специфічно, як певне суспільне визнання, ознака того, що ти успішний і що ти все робиш правильно. Це підвищує їхню мотивацію і далі чинити так само, підсилює впевненість у правоті власної поведінки. І для збільшення продажів це дійсно добре. Тобто це, до деякої міри, підсилюючи наші нарцисичні комплекси, підсилює нашу мотивацію, що однаковою мірою може бути й позитивним – тоді, коли ми дійсно робимо все правильно і потребуємо цієї додаткової мотивації для того, щоб продовжувати робити так і надалі.  Але може бути й поганим — тоді, коли людині давно вже слід зупинитися і подумати».

Захисна реакція

Водночас Ігор Лубківський звертає увагу, що у натовпі до того може додатися відчуття тривоги чи невпевненості у собі, бо натовп – це завжди небезпечно:

«На підсвідомому рівні ми його завжди сприймаємо саме так. В тій же ситуації, коли Порошенко зірвав шапку з дівчини, кажуть, що вона задала йому якесь неприємне запитання від Шарія. Якщо це дійсно так, такий вчинок міг бути додатковою ознакою незадоволення чи роздратування. Бо якщо нам щось не подобається і нас щось дратує, то нам обов’язково треба на це якось відреагувати фізично — якимсь словом чи дією. Казати щось неприємне молодій дівчині він, напевно, не схотів, тому несвідомість могла відреагувати саме таким чином. Але, ще раз — судити про щось заочно тут дуже важко. Для того, щоб оцінити це більш чи менш достовірно,  треба, як мінімум, бути там, щоб побачити ситуацію на власні очі».

Диригент емоцій

Фізіогномічно у Петра Порошенка можна дедалі частіше зафіксувати такі емоції, як роздратування, лють, страх. Про це ЗамПоліту розповіла гештальт-терапевт Антоніна Агілова. Експерт відзначає, що зміна поведінкових паттернів продиктована зміною внутрішнього стану, психічної енергії. Настрій залежить від емоцій, емоції залежать від інтерпретування подій та від гормонів:

«Якщо брати до уваги сучасні методи типування людей, як соціоніка чи, ще краще, еніостиль, то у Петра Олексійовича превалює в його типажі  південна енергія: емоції. А в методах — силові аспекти, хитрощі. Можна спостерігати, як він на людських емоціях і «зайшов» на пост глави держави. Він диригент цих емоцій і водночас їх же і заручник».

Хто ховається у ньому?

Але, наголошує Антоніна Агілова, його суть не збігається з соціальною маскою, котру Петро Порошенко для себе обрав:

«Це — інтелектуал. Але довго в масці бути нестерпно і некорисно. Все одно проявляється сутність природного психотипу».

Емоційні «розборки»

Експерт припускає, що саме через природну сутність Петра Порошенка як диригента емоцій ми всі протягом його президентської каденції «порпаємося в емоціях» і ніяк країна не вийде на конструктив, не зрушить з місця психічну енергію:

«Вряди-годи емоції перетасовують, як карти в колоді, новою логікою, новими шляхами, нововведеннями, що стосуються інтелектуального розвитку. Але коли емоції беруть гору, раціо приспане».

Антоніна Агілова вважає, що, у разі переобрання Петра Порошенка президентом на другий термін «емоції народу будуть рости», відтак на зростання і розвиток країни сподіватися особливо не варто:

«Щоб не ходити по колу, а перейти по спіралі на інший щабель, Україні потрібна людина із психічною енергією Сходу (з еніотипування). Таку людину система намагитиметься не допускати. Бо функції системи — самозбереження, збереження попереднього стану. Для розвитку необхідна зміна і перезаванатаження. Щоби раціо превалювало, потрібно дати лад емоціям. Цей крок не перескочити».

Вбивчий народ

Отже, президент України й одночасно кандидат у гаранти почувається некомфортно, звідси й дивні вчинки. Але може бути і ще одна причина такої поведінки, котра поєднує його з попередником, — страх.

Віктор Янукович, кажуть, до щему боявся замаху на життя. Утім, у нього був хоча б привід, — невдалий замах. Тому він так злякався «тупого округлого предмета». Петро Порошенко як диригент емоцій не може не відчувати справжні настрої людей у натовпі. Вони можуть посміхатися, можуть фоткатися з ним, але він здогадується про справжнє ставлення до себе. Адже про думки людей свідчать не лише їхні слова чи посмішки, а й невербальні сигнали, котрі свідомість не завжди контролює. Підсвідомо Порошенко «ловить» ці сигнали, правильно їх інтерпретує і — нервується. У нього підстав боятися замаху на себе більше, ніж у попередника.

Рожеве та волохате

Помітно, що Порошенко реагує дивно тільки у відповідь на щось: не заплановане «сценарієм» слово, фразу, не поштивий тон, незвичні рухи. Можливо, він очікує агресії, нападу тощо.

Показово, що у Запоріжжі об’єктом докладання зусиль стала шапка рожевого кольору. Свого часу на рожеву, але кофточку, неадекватно зреагував російський співак Філіп Кіркоров. Котрий потім лікувався у профільній клініці в Ізраїлі та публічно вибачався.

Але подібні витівки президента стали логічним продовженням його поведінки на прес-конференціях для українських журналістів, де він або уникав неприємних запитань, або атакував тих, хто їх поставив, переходячи на особистості.

Астролог джойтіш Олександр Образцов зауважив, що загалом дивно президенту ховатися він блогера:

«Дивна поведінка президента пов’язана з підписниками одного блогера — Анатолія Шарія, який запропонував винагороду за питання, чому його переслідують. По всіх містах де виступав Порошенко, йому задавали люди ці питання, тому він просто не знає, як реагувати. Я думаю, цей історичний прецедент треба вивчати, бо я щось не чув, де ще президент ховався від блогера».

Олександр Образцов також попереджає, що:

«Найближчим часом гороскоп України показує, що в законодавчому полі буде вчинена велика дурня, яка матиме дуже негативні наслідки для країни, як з військовим станом було, тільки цього разу без участі президента. Вибори у визначений термін не відбудуться або не виявлять переможця.»

Зона комфорту

Чинний президент України дедалі частіше демонструє, що не бажає виходити поза зону власного комфорту. Про це свідчить, наприклад, небажання взагалі чути думку, відмінну від власної. Або агресія чи зверхність у відповідь навіть не на критику, а на недостатньо поштиве звернення, на запитання, котре можна витлумачити як критику.

Пересічна людина на це має право. Але пересічна людина не є головнокомандувачем та не відповідає за державу та понад 40 млн громадян, їхні життя і добробут. І якщо президент перед виборами особисто патронує суто економічне, поза його компетенцією, рішення про виплати компенсацій, монетизацію субсидій та інші виплати, напевне, потрібно спершу розібратися, чи він це робить для відгородження своєї зони комфорту від «холодного вітру», чи зверхньо кидає невдячним людиськам щось, аби замовкли.

І якою насправді є людина, що ставить в епіцентр політичного процесу саму себе.

ЗамПоліт

P.S. Наступного дня після публікації статті стався новий випадок рукоприкладства.

https://youtu.be/My4KaBgXUb8