Пн. Окт 26th, 2020

Голос прорізався: Вакарчук розповів, за кого проголосує 31 березня

55575995_1062214757235621_5522802423342563328_n

Співак і шоумен Святослав Вакарчук, який раніше відмовився від участі в президентських виборах в Україні, перервав тривалу паузу і розповів, за кого збирається віддати свій голос. У соціальній мережі він розмістив відеопост з хештегом # ГолосуюНеПоПріколу.

Славко проти хайпу

https://www.facebook.com/sviatoslav.vakarchuk/videos/823838231289269/

 «Зміни — не випадковість, вони вимагають наполегливості, а не нетерплячості. І, нарешті, перемога — це не персональна амбіція, вона вимагає надійної команди, а не випадкових людей, зібраних на хайп. Вибори Президента України для мене не «прикол»,

— сказав Вакарчук.

Він також змінив фото профілю на кадр з відеозвернення і прописав хештег на обкладинці свого аккаунта в ФБ.

Яблука з отрутою

Однак їх думки мережі розділилися. Одні називають Святослава «Свинарчуком», роблячи висновок, що «голосуй не по приколу» співзвучно з промо-кампанією кандидата в президенти Петра Порошенка. Інші прямо дякують йому за це відеозвернення і хвалять, віддаючи належне мужності, з яким співак не стає на коліна перед Путіним. Є й треті. «Ну, тепер я точно буду голосувати за Зе», — заявляє Наташа Капунова. «У магазині продають яблука з отрутою. Хлопці, на купуйте яблука з отрутою. А які тоді купувати? Самі вирішуйте, але не з отрутою. А які з отрутою? Сам здогадайся », — іронізує над секретністю послання Михайло Філ. «До чого ці безглузді заклики?» — дивується Юрій Шевченко.

Відвага і страуси

«Вибачте, позиція страуса, — обурюється Сергій Казимирчик. — Ви повинні були або когось підтримати, або назвати прізвища тих, за кого не треба голосувати. Сподівалися на вас, якщо не маєте позиції, нічого лізти в політику. Краще пишіть пісні ».
«Шкода, що ви не наважилися», — сумує Галя Лань.

Насправді, у Вакарчука не було іншого виходу, як виступити саме з таким зверненням, вважає експерт Центру структурної політології «Вибір» Лілія Брудницька. На її думку, голосно заявив про свій похід в політику Святослав Вакарчук не відмовився від своїх планів і, грамотно витримавши паузу, почав парламентську передвиборчу кампанію:

«Зверніть увагу, він опонує лідерові соціологічних опитувань, але прямо не називає свого кандидата. Навряд чи команда Вакарчука не передбачала негативну реакцію частини симпатиків на таку загадковість. Однак опосередковано можна зробити висновок, що співак схиляється на користь чинного президента. Складаємо два і два: якщо під кінець першого туру, майже впритул до дати голосування, робиться відчайдушна спроба відтягнути голоси від Зеленського з прицілом на парламентські перегони, не виключено, Петро Порошенко або запустив, або тестує новий політичний проект. Значить, він як мінімум передбачає перемогу Зеленського в першому турі і свій невихід до другого туру. Святослав Вакарчук може стати фронтменом цієї нової політсили для відтягнення голосів вже не персонально від Зеленського, а від «Слуги народу».

Наступний повертається

Втім, Вакарчук зберігає інтригу, в чем-то повторюючи тактику Андрія Садового. Чи означає це, що Садовій намір спробувати взяти реванш на парламентських виборах? Якщо це хоча б частково так, Садовому вигідно укласти тактичний союз не з Анатолієм Гриценком, а з Петром Порошенко. І битися за голоси зі «Слугою народу» на парламентських виборах. Для БПП- «Солідарності» це плюс: оскільки пропрезидентська сила навряд чи може взяти хоча б частину електорату Зеленського на парламентських виборах, нехай краще ці голоси відійдуть умовно нейтральним або лояльним Садовому і Вакарчуку. Тому з цього боку Садової може розраховувати на прихильність команди Порошенко.

замполіт