Електоральний ресурс: де Зеленський і Порошенко шукатимуть собі нових виборців

5C246757-D28E-4234-B647-643941F0EF5A_w1023_r1_s

І Володимир Зеленський, і Петро Порошенко погодилися на дебати на стадіоні. Якщо для Зе це свого роду кураж, то Порох вимушений погодитися. Адже обидвом потрібен електоральний ресурс, але чинному гаранту конче необхідно надбати нових симпатиків. Де саме?

 Невизначена цінність

Політолог, к.ф.н. Городницький Андрій вважає, що електоральний ресурс у кожного з конкурентів у 2 турі є, тільки обсяги різні:

«У Зеленського сподіваються на підтримку так званого ліберального електорату який підтримав таких кандидатів як Гриценко, Смішко, та проросійського від Бойка, Вілкула, тобо є куди рости. А от з чинним гарантом все складніше: ніхто з так званих опозиціонерів не підтримав Порошенка. Але невеликий приріст від невизначених та на певний віддік від тих, хто програв, він може розраховувати. Але, на мою думку, помірний,  у межах 5-10%, що і не дасть виграти в другому турі».

Член правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова звертає увагу, що резерв Зеленського, в основному, це протестний електорат:

«Це люди, у переважній більшості, не розбираються у багатоманітності внутрішньої та зовнішньої політики, у державних механізмах та іншому. Загалом, ці люди і не прагнуть вникати у державні питання. Це звичайні, прості люди, переважно з вищою або середньою освітою, які зазвичай, як це нині прийнято говорили стосовно політики, «за все хороше проти всього поганого». Ці люди – втомлені від неефективності влади, відсутності реформ та падіння рівня життя».

Вирішальні аутсайдери

Між першим і другим туром буде найцікавіше, бо Марина Багрова очікує боротьбу компроматів. Це найгарячіша та найцікавіша стадія політичної боротьби, зауважує експерт. І наголошує на тому, що результат 2 туру залежатиме від позиції тих, хто програв:

«Саме екс-кандидати у президенти, ті.хто обійняв 5 і 6 місця, зможуть відіграти вирішальне значення у перемозі того чи іншого кандидата».

Як зазначає Марина Багрова, політична практика показує, що аутсайтери першого туру та різні політичні сили об’єднуються у 2 турі навколо кандидата-фаворита. До того ж, деякі екс-кандидати бояться репресій від чинного президента, якщо той залишиться на 2 термін. Тому, за політичних умов, що склалися, існує велика вірогідність того, що більшість екс-кандидатів у президенти і політичних сил об’єднаються навколо Володимира Зеленського.

Тому Зеленському і немає потреби суттєво змінювати тези передвиборчої кампанії, які виявилися дієвими, вважає Андрій Городницький:

«Можливо, збільшить тиск на чинного президента за рахунок корупційних скандалів та стагнації економіки, можливо, буде заклик до об’єднання опозиції».

Третя не зайва

А Юлія Тимошенко, безумовно, продовжить політичну кар’єру. Але, наголошує член правління Міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова, в якості кого: чи то депутата Верховної Ради чи одного з керівників Кабміну, х ми побачимо після вступу на посаду новообраного президента.

Хоча результат 1 туру був для Юлії Тимошенко шоком, бо їй обіцяли політаналітики 100% вихід у 2 тур, але

«вона витримувала ще не такі удари. На цьому наголошує політолог, к.ф.н.  Андрій Городницький. Будуть зміни в командних діях і переформатування до парламентської кампанії, все-таки результат досить непоганий, тому можна здобути вагомий вплив у ВР».

ЗамПоліт