Чт. Июн 4th, 2020

Очі-в-очі: український політик вивів Зеленського на чисту воду

54256431_2210225895894441_7444776047507144704_n

Маски зірвано і таємниці викрито: кандидат у президенти України Володимир Зеленський, переможець першого туру, зустрівся з лідером «Громадянської позиції» та екс-кандидатом у президенти Анатолієм Гриценком. під час зустрічі Зеленський відповів на всі ті запитання, котрі хвалюють не лише Гриценка, але й переважну більшість українських виборців.  Про це сам Гриценко повідомив у соціальній мережі у суботу, 6 квітня, пізно вночі:

«Розмова очі-в-очі. Сьогодні мав зустріч з Володимиром Зеленським. Не для власного працевлаштування чи входження нашої команди в його команду, а щоб відчути і зрозуміти людину, яка має реальний шанс стати главою держави. Стисло, мої враження з питань, які вважаю суспільно значимими.

Чи готовий він до посади президента? Ні, не готовий, але відповідальність усвідомлює, готовий докладати зусиль і декларує намір спиратися на професіоналів.

Чи буде він на посту президента толерувати корупцію і мародерство? Ні, не буде.

Чи буде він здавати Україну Путіну, відмовлятися від курсу на вступ до НАТО і ЄС, чи принижувати українську мову? Ні, не буде.

Чи є в нього якісь зобов’язання перед Ігорем Коломойським? Запевнив, що немає жодних.

Чи має він домовленості з кимось із нинішніх високопосадовців щодо збереження їх на посадах чи щодо місця в його команді. Ні, не має. Все, що гуляє мережею (різні прізвища прем’єрів, прокурорів, голів СБУ) — запевнив, що все це фейки.

Чи визначився він зі своєю «п’ятіркою» кадрових призначень — СБУ, ГПУ, НБУ, МО і МЗС? Ні, ще визначається.

Чи піде він на публічні дебати з Петром Порошенком на НСК Олімпійський? Піде і серйозно до них готується.

Чи адекватно він оцінює свого суперника, його сильні сторони і його підступність задля збереження президентського крісла? Адекватно, шапкозакидального настрою немає.

Чи був Володимир Зеленський зі мною щирим? Мені здалося, що так. Домовилися продовжити спілкування, адже на кону не мої, чи його інтереси — інтереси країни і держави.

Наостанок, оскільки і Ви мене про те питаєте: чи проголосую я особисто за Володимира Зеленського в другому турі? Коли він публічно представить свою команду і якщо кандидати на ключові пости будуть для мене переконливими — тоді напевно проголосую, щоб дати і йому, і країні шанс».

Від себе додамо, що у даному разі Гриценко виступає у ролі досвіченого придворного, що вводить у вищий світ чи до придворних кіл нову персону. Висловлені Гриценком відповіді можуть бути своєрідним тестом на їхнє сприйняття. Але фінальний висновок Гриценка наводить на роздуми.

По-перше, чи не йшлося про посаду у силових структурах для самого лідера «Громадянської позиції». Натяк у фінальній ффразі більш нід прозорий.

По-друге, якщо вже найчесніший із кандидатів у президенти мало не відкрито пропонує підтримку в обмін на посаду, це означає, що торги за портфелі у Зеленського у розпалі. Але обидві сторони залишають собі поле для маневрів. Отже, невпевненість існує.

Не виключено, команда Зе грунтовно готується до перелому у передвиборчій кампанії Порошенка, котрий може статися 12-13 квітня, після візиту гаранта до Німеччини та перемовин з Ангелою Меркель.  І якщо Зеленський веде розмови про посади, вірогідно, він не впевнений у своїй перемозі та збирає біля себе «групу підтримки». Але це, у свою чергу, означає, що після перемоги президент Зеленський стане заручником цієї «групи підтримки».

Саме тому досвічений політик Гриценко і не сказав остаточне «так».

ЗамПоліт