Пт. Окт 30th, 2020

Ризикуємо втратити Україну

images (9)

Відповіді експертів на запитання про вірогідність єврейських погромів в Україні виявилися ширшими. Незалежний експерт Олександр Хмелевський звертає увагу на те, що в останні роки влада проводить жорстку антинародну політику:

— Це стосується як влади попередньої, так і нинішньої. Йде знищення соціальної системи. Людей позбавляють соціальних виплат, пільг, пенсій, безкоштовної медицини, освіти, відбувається невиправдане зростання тарифів. Просуваються закони, проти яких виступає суспільство, зокрема приватизація стратегічних підприємств, запровадження ринку землі, надання особливого статусу Донбасу, тощо. Влада не реагує на протести людей та відкидає діалог. Така політика неодмінно призведе до соціального вибуху.

Причому, наголошує експерт, оскільки як при попередній, так і при нинішній владі багато посад займають євреї, то частина суспільства переносить негатив щодо влади на єврейський народ загалом:

—  Тому не виключено, що в разі масових заворушень, які виникнуть все ж таки на соціальному грунті, деякими людьми будуть вчинені акти насилля щодо представників єврейського народу, які не мають відношення до влади.

Експерт прогнозує акти насилля, якими супроводжуватиметься соціальний вибух: «Буде відбуватися захоплення урядових будівель, побиття, а можливо й вбивство представників влади. Не виключено, що насилля може перекинутися й на євреїв. Можуть постраждати синагоги, можливо руйнування пам’ятників. Влада може бути повалена, при цьому країну може очікувати тривале протистояння, або навіть громадянська війна».

На думку Олександра Хмелевського, влада не демонструє готовності до діалогу, отже, високі шанси, що суспільство «ламатиметься через коліно», влада може застосувати силу,  «що лише розпалить громадянський конфлікт, який переросте у повстання».

Як ризики та наслідки експерт вбачає не виключеними руйнацію держави Україна, встановлення диктаторського режиму, тривалу громадянську війну, чисельні жертви та руйнування.

ЗамПоліт