Ср. Окт 28th, 2020

Чому погроми представників єврейської нації виключені

01cd84e7

У сучасній Україні неможливі єврейські погроми, оскільки люди є мудрі. Таку думку у коментарі ЗамПоліту висловив представник Департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Василь Савчин:

  • Погроми представників єврейської нації виключені. Принаймні у Закарпатській області. Щодо продажу землі: чітко усвідомлюю необхідність прийняття позитивного рішення щодо ринку землі в контексті економічної свободи громадян моєї країни. Невдовелення людей з приводу тих причин, які ви назвали не перейдуть, у радикальні дії. Скоріш, на мою думку прийде усвідомлення щодо існування популізму і реального стану справ.

Аналогічної думки дотримується і Алла Бойко з Інституту журналістики Київського національного університету ім.. Тараса Шевченка:

  • Єврейські погроми в Україні неможливі і їх не буде. Всі виступи  проти євреїв, які можна спостерігати в історії нашої країни, були ініційовані і підтримані владою — царською, потім комуністичною ( антисемітська «справа лікарів», наприклад).

Не думаю, що гнів народу буде спрямований на представників всієї нації, оскільки багато євреїв виступають проти брудної гри, яку ведуть із українським народом деякі представники правлячої верхівки.

Утім, Алла Бойко не виключає, що «з боку так званої еліти, серед якої багато євреїв, будь-який виступ проти свавілля «заможновладців», несправедливих законів, що суперечать Конституції, буде трактований як антисемітизм. Тобто, «професійні євреї» намагатимуться перевести конструктивну критику і виступи проти дій влади у площину конфлікту представників різних народів. Це чергова маніпуляція суспільною думкою».

Алла Бойко звертає увагу на те, що в Україні нараховується 2634 праведника миру, які спасали євреїв від холокосту під час Другої Світової війни. Їх нащадки — це ми з вами. Варто згадати подвиги православного і греко-католицького духовенства — Олександра і Олексія Глаголевих та митрополита  Андрія Шептицького, які зберегли життя тисячам євреїв, ризикуючи власним життям і життям своїх рідних.

Зовсім іншу інтерпретацію дає Алла Бойко і свині у труні:

  • Щодо свині у труні — ну то одна з форм наочності  протесту, спроба привернути увагу ЗМІ і громадськості до можливих негативних наслідків «реформ у турборежимі».

Крім того, в українській мові є вирази «підкласти  свиню», а також чимало сталих виразів, є прислів’я та ін.

  • Загордилась свиня, що об панський тин почухалась.
  • Людина людиною, а свиня свинею.
  • Людям свято — свині смерть.
  • На свиню хоч і сідло надінь, однак конем не буде.
  • Не кидай перлів свиням — потопчуть їх ногами
  • Не мала баба клопоту, та купила порося.
  • Посади свиню за стіл, вона й ноги на стіл.

ЗамПоліт