Куля для Путіна: навіщо було стріляти на Луб’янці

2_2

Стрілянина у Москві 19 грудня 2019 року біля ФСБ РФ швидко перекрила у стрічках новин велику прес-конференцію Володимира Путіна. Прес-конференція вийшла невдалою:

Читайте також: Мармеладки не сработали

Путін дозволив собі чимало зайвих заяв і про українські території, і про проект союзної держави з Білоруссю. І хоч як стриножений російський інтернет-простір, оглядачі навряд чи змогли б оминути настільки різкі та ризиковані слова президента РФ. Можливо, російську критику Путін пережив, але закордонні ЗМІ швидко розібрали б прес-конференцію на смачні цитати.

Стрілянина у ФСБ вийшла у топ-новини і перекрила враження від великої прес-конференції Путіна. навіть якщо критика у прозвучить, це буде віднесено у часі на безпечну відстань: п’ятниця, завершення складного робочого тижня, день св. Миколая — привітання дітей, очікування новорічних свят. Усе це пом’якшить сприйняття дивної, як для Путіна, прес-конференції.

Чи могла бути стрілянина постановочною? Цілком. Не виключено, згодом з’ясується ще й зв’язок між чеченськими терористами та українськими «бойовиками». Припустити, що ось так просто можна у Москві розгулювати зі зброєю біля будівлі ФСБ РФ, навряд чи реально. Утім, не виключено, стрілянина буде представлена і як свого роду тест ворожих сил на міцність структури.

Але якщо це внутрішні розборки у ФСБ, занепокоєння Путіна на прес-конференції отримує пояснення. Особливо якщо на перший план вийде версія замаху на президента РФ.

У будь-якому разі, у Росії вдалися до звичного для українського політикуму прийому: прикривати ляпи президента резонансними подіями, бажано, трагічними. Сумно, що трагедія є і що, незалежно від того, постановочна вона чи спонтанна, її використовують саме для нейтралізації помилок президента.

ЗамПоліт