Вт. Окт 27th, 2020

Трамп не введе воєнний стан через імпічмент, але все може бути

ТрампИранha

У США Палата представників Конгресу голосує імпічмент президента Дональда Трампа. Сам Трамп висловився з цього приводу таким жорстким листом, що проглядаються натяки на різкі дії. Чи зважиться президент США на воєнний стан, адже назвав те, що відбувається, заколотом? Ми запитали в експертів.

ЗамПоліту відповів СПД ФО Олександр Пелешко:

  • Трамп непередбачуваний. Але, з огляду на сталість американьської демократії, введення військового стану малоймовірне. Його ж прихильники не підтримають таке рішення, оскільки це у першу чергу — вплине на рівень їх свободи, створюючи незручності.
    Він це добре розуміє. Для уточнення, електорат Трампа, аналогічний нашим Зевиборцям. Тобто у разі силового вирішення, він наврят отримає підтримку.

Утім, експерт припускає, що все може статися. А от на Україну «сам факт імпічсменту наразі ніяк не вплине, адже влада перейде до віце-президента, а він теж республіканець. Тому до виборів нового президента не слід очікувати крутих змін вектору з боку США. Але внутрішні чвари Америки сприяють підсиленню путіна на світовій арені. Тому посилиться вплив Росії на Україну. А от довгострокові перспективи, десь за рік-два точно не сприятимуть стабільному стану в Україні. Особливао коли лобі Зеленьського перйдуть до узурпації влади».

Натомість пастор церкви Асамблея Бога Олег Васильчук переконаний, що імпічмент є дійством у контексті передвиборчої кампанії лемократів, щоб бутина слуху:

  • Гляньте — в демократів навіть немає реального кандидата. Тому на треба перебільшувати. Голосування навіть не в Сенаті, а в Палаті представників, якою керують ті самі демократи. Чи проголосує Палата Представників за цей документ — думаю так, але ще є Сенат і це куди впливовіша гілка влади. Для України краще, щоб Трамп був при владі та мав час для інших питань, ніж розмови про свій імпічмент».

ЗамПоліт