Вт. Окт 27th, 2020

Трамп «підставився» під імпічмент, аби «розколоти» Байдена

602x338_cmsv2_3e73b3cf-9f61-5ab3-b55f-e74deb099ebc-4312824

Дональд Трамп ризикує втратою посади заради публічного допиту Джо Байдена, оскільки там можуть вийти назовні скандальні факти взаємодії демократів із українським політикумом. Таку думку у коментарі ЗамПоліт висловив Андрій Мартинов з Інституту історії України НАН України:

  • У разі допиту під присягою Байдена в процесі процедури імпічменту Трампа можуть бути оприлюднені нові скандальні факти взаємодії американських еліт з українським політикумом.

Експерт наголошує, що США не Україна з її швидкими ротаціями президентів через Майдан, оскільки там процедура імпічмента Президента США не є одномоментним голосуванням в Палаті представників. І, входячи в імпічмент, Дональд розрахував арифметично ризики та зиски:

  •  Звичайно, там більшість за Демократичною партією, тому результат може бути не на користь Д. Трампа. Але вирішальний вердикт з цього питання має винести Сенат Конгресу США. Там більшість за Республіканською партією. Тобто у верхній палаті питання імпічменту навряд чи пройде.

Щодо заяв про заколот та умовної вірогідності застосування Трампом сили, то, на думку Андрія Мартинова, президент США не буде давати справжнього приводу для імпічменту, використовуючи якусь силу проти законодавців. Конституція США не надає Президентові прямого права розпускати ні нижню, ні тим паче верхню палату Конгресу:

  • Навпаки, Трамп наполягає на прискоренні процедури імпічменту, адже це вимагатиме допиту Дж. Байдена. На нього адвокат Трампа — Джуліані назбирав у Києві чималий додатковий компромат. Тому імпічмент є обопільно гострою зброєю.

Тому, звертає увагу експерт, Трампу треба завершити цю процедуру до початку виборчої кампанії. Але цілком це вже зробити неможливо, адже вже в лютому 2020 року почнуться праймезір — попередні вибори кандидатів на президенстські вибори у листопаді 2020 року.

Наслідки для України

Як зазначає Андрій Мартинов, наслідки допиту Джо Байдена для України можуть бути відчутними, оскільки правляча в Україні команда більше орієнтована на Демократичні партію (чимало грантоїдів Фонду Відродження Дж. Сороса) представлені у структурах законодавчої і виконавчої влади. Факти, котрі, можливо, стануть публічними у результаті допиту Байдена, бумерангом вдарять як по попередній, так і по чинній владі в Україні:
—  Внутрішньополітичний баланс в Україні може бути порушений і вимагатиме цілковитої зміни правлячих еліт. Але це найбільш радикальний варіант, який поки що дуже гіпотетичний.
ЗамПоліт