Пн. Мар 25th, 2019

На українців чекає ще одна реформа

Українські громадяни найближчими роками відчують ще дві масштабні реформи: житлову та містобудівну. Про наміри розробки найближчим часом проектів нових Житлового та Містобудівного кодексів заявив у середу, 24 січня, віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час підсумкової прес-конференції «Реформи у режимі «Non-Stop», повідомляє служба віце-прем’єра.

Самі ці проекти Геннадій Зубко назвав головними у 2018 році. «Робота над новими Містобудівним і Житловим кодексами, розробка Стратегії поводження з водними ресурсами, яка дуже давно не переглядалася, планування територій та подальша передача повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місця….Роботи і завдань дуже багато. Це ми проговорили з нашими європейськими партнерами і лідерами змін, які є провідниками і імплементаторами реформ, які приймаються Парламентом і подаються Урядом», — зазначив він.

Геннадій Зубко сподівається на широку підтримку цих та інших українських реформ зовнішніми партнерами: ««Всі партнери, які співпрацюють з нами – Європейський Союз, США, Канада та інші, — всі долучилися до наших реформ. І ми вже маємо вагомі результати. Це не тільки зростаюча кількість громад і доходів місцевих бюджетів, а в першу чергу – зміна якості життя в громадах, на прикладі створення опорних шкіл, будівництва нових дитячих садків і ЦНАПів, відновлення дорожньої інфраструктури тощо»,

Серед основних здобутків Мінрегіону за 2017 рік назвав дві ключові реформи: децентралізація та енергоефективність, які вже стали успішною візитівкою України в Європі.

«Енергоефективність – новий тренд українського суспільства. Ми поширюємо у суспільстві «енергоефективний» спосіб мислення і життя. Драйверами реформи енергоефективності є в першу ОСББ, яких вже налічується в Україні понад 28 тисяч. Запит на енергоефективність від ОСББ підтверджується динамікою за державною програмою «теплих» кредитів, зокрема й за участі 158 муніципальних програм співфінансування. Зауважу, що за три роки програми ОСББ було видано майже 274 тисячі «теплих кредитів», — зазначив урядовець.

Опираючись на результати реформ з децентралізації і енергоефективності, Віце-прем’єр-міністр розповів і про плани Міністерства у поточному році. «Закони з децентралізації, які були прийняті у минулому році, дали можливість підсилити добровільне об’єднання громад і зростання податкових надходжень до місцевих бюджетів. Цього року ми увагу приділимо формуванню спроможних громад; їхнє законодавче посилення; розбудову мережі дитсадків, адже маємо ліквідувати чергу у 52 000 місць; розвиток систем ЦНАП, НОП та центрів безпеки. Щодо енергоефективності та ЖКГ – це імплементація прийнятих ключових законів з енергоефективності (розробка понад 45 нормативно-правових актів); мотивація до об’єднання в ОСББ, запуск Фонду енергоефективності та ринку енергоаудиторів і професійних управителів», — розповів урядовець.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *