Вт. Мар 31st, 2020

«Самопоміч» мало не відправили у Вашингтон умовляти МВФ дати транш

Президент України Петро Порошенко особисто займається проблемою отримання чергового траншу МВФ в умовах погіршення макроекономічних показників через блокаду торгівлі з ОРДЛО, хоча були інші пропозиції. Про це у понеділок, 20 березня, заявив глава Української держави у своєму виступі на засіданні Ради регіонального розвитку. Слова президента цитує й соціальній мережі його прес-секретар Святослав Цеголко : «Сьогодні МВФ мав виділити черговий транш, мільярд доларів, який конче потрібен для подальшого поповнення золотовалютних резервів, для утримання стабільності гривні, для позитивного сигналу інвесторам. Бо вони, інвестори кредитування з боку Фонду розглядають як авторитетну та відповідальну рекомендацію вкладати в цю країну, розвивати там виробництво, створювати робочі місця.
Ми провели велику роботу, переконали Фонд в тому, що наш варіант пенсійної реформи не передбачатиме підвищення пенсійного віку. Отримали позитивну оцінку проведених економічних реформ. А в суботу питання по Україні зникло з сьогоднішнього порядку денного ради директорів. Оце і є вплив тих політичних ризиків, про небезпеку яких я зараз говорю. Причиною відтермінування стали саме наслідки блокади.
Я, звичайно, не опускатиму руки, і працюватиму над тим, щоб найближчим часом отримати транш. Мій сьогоднішній день почався із наради з цього питання, і прямо з неї я приїхав до вас. Один із її учасників, до речі, запропонував відрядити до Вашингтона у якості спецпредставника України Андрія Івановича з Семенченком та Юлію Володимирівну з Парасюком. Якщо «Самопоміч» організувала та патронувала блокаду, то хай би і виправляла наслідки тієї диверсії. Звичайно, та пропозиція була жартом, і її автору було поставлено на вид, бо в цій ситуації не до жартів. А я як Президент маю відповідати не лише за свої помилки, але і за чужі».

Про політтехнологічні особливості тактичного позиціонування президента читайте тут.

ЗамПоліт

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *