Пн. Мар 25th, 2019

У Києві зазіхнули на США

Після півночі пролунав вибух біля посольства Сполучених Штатів Америки у Києві. Невідомий кинув на територію пристрій із запалювальною сумішшю. Минулося без постраждалих. Спочатку кримінальне провадження порушили за статтею «терористичний акт». Однак після повторного огляду місця події справу перекваліфікували на хуліганство, передає «5 канал».

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву у зв’язку з вибухом на території посольства США в Україні Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує злочинні дії, пов’язані з вибухом на території посольства США в Україні. Згадані дії є абсолютно неприпустимими і вимагають проведення якнайшвидшого ретельного розслідування цього злочину, його відповідної кваліфікації та якнайсуворішого покарання винних», — йдеться у заяві.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що насильству чи залякуванню у будь-якій формі не може бути жодного виправдання.

«Україна підтверджує свою відповідальність згідно з міжнародними нормами за безпеку іноземних дипломатичних місій та представництв і вживатиме всіх необхідних зусиль для попередження подібних інцидентів у майбутньому», — резюмували у МЗС.

Посольство США в Україні на офіцііній сторінці зазначило, що інцидент виник через використання невеликого запального пристрою і не призвів до ушкоджень власності посольства. Також не постраждав ніхто зі співробітників. Посольство працює у звичному режимі «станом на сьогодні ми не вважаємо цей інцидент терористичним актом».

СБУ: обставини вибуху на території посольства США продовжують встановлювати.  Національна поліція, Служба безпеки України та прокуратура міста Києва розслідують обставини вибуху, який стався в ніч з 7 на 8 червня на території посольства США в Україні.  За результатами першочергових слідчих дій та оперативно-розшукових заходів органами досудового розслідування Національної поліції прийнято рішення щодо остаточної кваліфікації злочину як злісного хуліганства за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України.

Разом з тим, у межах відкритого кримінального провадження, СБ України за окремим дорученням Нацполіції продовжує відпрацьовувати версію про можливе вчинення злочину з терористичною метою.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *